מנכ"ל משרד התקשורת: ההקלות לבעלי בזק - לא בלי מעורבות נתניהו

תיעוד בלעדי • בדרך להקלות הענק שביקשה, הקפידה בזק לטעון כי "זו הדרך להורדת מחירים" - אלא שבכינוס סגור חשף שלמה פילבר כי המטרה היא דווקא שדרוג התשתיות. עוד פרט חשף מנכ"ל משרד התקשורת: בלי התערבותו של נתניהו לא ניתן לקדם את היוזמה

מה הקשר בין הרפורמות בבזק לראש הממשלה? בימים האחרונים הודיעו במשרד התקשורת על הקלה אדירה לחברת בזק, שצפויה לחסוך לה כמיליארד שקלים מס. בתיעוד בלעדי מכנס שנערך לפני כמה חודשים ושנחשף הערב (שלישי) בחדשות 10, נשמע מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, שמטרת המהלך אינה רק להורדת מחירים לצרכן. בסוף הכנס הוא אף מודה כי לנתניהו יש מעורבות במהלך.

 

פילבר אמר בכינוס הסגור, כי המטרה היא אינה הוזלת השיחות או הגלישה, אלא דווקא שדרוג התשתיות. "אנחנו הולכים בעיניים פקוחות לקטסטרופה של תשתיות", אמר בכנס. חשוב לציין שפילבר צודק בכל מה שקשור למהירות הנמוכה של החיבור לאינטרנט בארץ, אבל בהרצאה - כמו בהחלטה שעליה הודיע בסוף השבוע - הוא מתעלם מחשש כבד שההקלה בשיווק ובמיסוי תעניק ל"בזק" מקדמות שימנעו את התפתחות התחרות מול שאר החברות.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

אלמונים רדפו אחר חיילים בתחנת אוטובוס - שברחו לבסיס

סעודיה בהלם: איך הגיעו דגלי ישראל אל פיג'מות של ילדים?

מעולם לא נערך הסכם ניגוד עניינים אישי לפרקליט נתניהו

 

לקראת סוף הנאום, פילבר מפתיע עם עוד הערה, ספונטנית כנראה, על ראש הממשלה. "כל אלה ששואלים כל הזמן, מה יש לנתניהו לעשות במשרד התקשורת? את כל זה (המהלכים האחרונים בבזק) יכול לעשות רק ראש ממשלה", הוא אומר, "שום שר תקשורת במדינת ישראל לא יכול לעשות את המהלכים האלו".

 

 

שאול אלוביץ', בעל המניות בבזק המקורב לנתניהו
 

שאול אלוביץ', בעל המניות בבזק המקורב לנתניהו(בוצ'צ'ו)

יש כאן בעיה. בחודשים שחלפו מאז הדברים של פילבר, היועץ המשפטי לממשלה אסר על נתניהו במפורש לטפל בענייניה של "בזק" - בגלל הקרבה האישית לבעל השליטה בה, שאול אלוביץ'. כעת נשאלת השאלה, אם רק ההובלה של נתניהו עצמו יכולה לחלץ את הרפורמה מהבוץ, ונתניהו אכן לא התערב, איך היא יצאה לפועל?

 

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתן הנחיה כללית בתחילת הקדנציה במטרה להבטיח שהתשתיוטת ישודרגו וישראל תחזור לקדמת הטכנולוגיה, אך מאז מרץ 2016 הוא לא היה מעורב בדבר הקשור לתשתית הנייחת. ביטול ההפרדה המבנית לא נועד להפחתת מחירים, וסך שירותי התקשורת בארץ זול מהממוצע העולמי".

 

  • תגיות: