עדי ראייה ישראלים לפיגוע בברלין: "זה היה מחריד, כמו במלחמה"

כתב חדשות 10 פגש ישראלים שהיו עדים לפיגוע הקשה שבו נהגה דליה אליקים, יחד עם עוד 12 בני אדם. "בהתחלה לא הבנו, רק שמענו את הבום, הסתובבנו, וראינו את המשאית נוסעת במהירות" • תיעוד ראשון מהפיגוע

13 קורבנות גבה הפיגוע הקשה בברלין. בין ההרוגים גם דליה אליקים שארונה יוטס הלילה (חמישי) מארה"ב, והלווייתה תתקיים מחר. בעלה עדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים בגרמניה. הזוג אליקים היו הישראלים היחידים שנפגעו בפיגוע, אך עדי ראייה - היו נוספים.

 

"זה היה משהו מפחיד, מחריד", סיפרה דינור גושן מקיבוץ כברי, שחופשתה יחד עם משפחתה נקטעה כשהמשאית דהרה לעברן, לכתב חדשות 10,  "בהתחלה לא הבנו, רק שמענו את הבום, הסתובבנו, וראינו את המשאית נוסעת במהירות. התחלנו לראות את האורות האלו ממש מרקדים למעלה ולמטה".

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

"נקרעים בין ההלוויה של אמא לליווי ההחלמה של אבא"

החשוד המרכזי הודה כי הוא מוכן לבצע פיגוע התאבדות

החשוד בפיגוע: נעצר ונחקר בעבר, החליף שש זהויות

 

"צעקתי להם 'זה פיגוע'", סיפרה אילנה בירדס מבת ים, "רצתי וצרחתי כשאני בוכה בזמן שאחותי התעלפה. מיד ידעתי, אנחנו מישראל יודעים". הם הגיעו למלון לאחר הפיגוע למזלן ללא פגע, אך המראות לא עזבו אותן. "הייתה פה ביתן של איזו אימא שמכרה דברים, והילד שלה הקטן, שהגיע בקושי לדלפק, רק העיניים שלו הסתכלו עלינו בתוך הדוכן".

 

 

 

"ראינו את המשאית נוסעת במהירות". זירת הפיגוע(רויטרס)

הן סיפרו כי במשך שתי יממות הן סירבו לצאת מהמלון, כאשר כל העת מסביבן רעש של ניידות משטרה אשר מחפשות את אניס אמרי, החשוד ממוצא תוניסאי שעדיין מסתובב חופשי. "הסתגרנו בחדר, ולא יצאנו", הן סיפרו, "זה היה כמו במלחמה".

 

היום פורסם כי טביעות אצבעות של אמרי אותרו על המשאית שבאמצעותה בוצעה הפיגוע, וכי ארבעה אנשים שהיו עמו בקשר נעצרו. ולמרות שהבוקר חזר שוק חג המולד לפעול לראשונה מאז הפיגוע, הטרור שהיכה בלב ברלין והימלטותו של המחבל, כמו גם החשש מפיגועים דומים, הביאו להצבת בטונדות בכל העיר.

 

תיעוד הפיגוע:


  • תגיות: