סגן שגריר רוסיה בישראל: "ההתנקשות בשגריר רק תחזק את התקיפות שלנו בסוריה"

אלכסיי דרובינין התראיין לחדשות 10, וטען כי ההתנקשות באנדריי קארלוב באנקרה לא תשפיע על המעורבות בסוריה – אלא להיפך. במקביל: אחותו ואמו של המתנקש בשגריר נעצרו בידי המשטרה הטורקית

הדרמה באנקרה: סגן השגריר הרוסי בישראל, אלכסיי דרובינין, התייחס הערב (שני) בראיון לחדשות 10 להתנקשות בחייו של אנדריי קארלוב, שגריר רוסיה באנקרה, ככל הנראה על רקע מעורבותה של רוסיה בלחימה בסוריה. לטענתו לא רק שהתקיפה לא תשיג את מטרתה, אלא היא תחזק את המעורבות הרוסית בסוריה.

 

"אני בטוח שהאירוע הזה, הפיגוע הזה, רק יחזק את ההחלטיות, התקיפות, שרוסיה מובילה נגד ארגוני הטרור בסוריה", אמר סגן השגריר, "בימים האחרונים יש שיחות טלפוניות בין הנשיא פוטין לנשיא ארדואן, אני חושב שמוסקבה תמשיך לבצע משימות בסוריה, והפיגוע הזה לא ישפיע".

 

 

 

אנדריי קארלוב, השגריר שנרצח, עם פוטין
 

אנדריי קארלוב, השגריר שנרצח, עם פוטין(רויטרס)

בתוך כך פורסם כי המחבל שביצע את הפיגוע הוא קצין משטרה, כך אישר הערב שר הפנים הטורקי, סולימאן סויילו. הוא הוסיף גם כי האירוע "מעציב מאוד" את העם הטורקי, והוסיף: "ההתנקשות הגיעה בדיוק כאשר רוסיה וטורקיה חיזקו את הקשרים בניהן".

 

הוא הוסיף גם כי שלושה אנשים נוספים נפצעו באורח קל, ואחד מהם אף שוחרר לביתו. בתוך כך פורסם כי אחותו ואמו של המתנקש נעצרו בידי כוחות הביטחון הטורקיים. השתיים נעצרו בדרום מזרח מחוז איידין שבטורקיה.

 

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, התייחס להתנקשות בשגריר לטורקיה וטען כי "מדובר בפשע שנועד לפגוע בנורמליזציה ביחסים בין רוסיה וטורקיה", ובמלחמה בסוריה. הוא הוסיף גם: "התשובה לפשע צריכה להיות חיזוק המלחמה בטרור".

 

  • תגיות: