חוק ההסדרה אושר בקריאה טרומית: 60 ח"כים הצביעו בעד, 49 ח"כים התנגדו

לאחר שהושמט ממנו סעיף עמונה מעורר המחלוקת, אישרה הערב מליאת הכנסת את חוק ההסדרה ברוב של 60 ח"כ לעומת 49. ח"כ הרצוג קרע את נוסח החוק כמחאה. היועמ"ש הודיע כי יתנגד לחוק גם במתכונתו החדשה

חוק ההסדרה עבר הערב (שני) בקריאה טרומית לאחר ש-60 חברי כנסת הצביעו בעדו, לעומת 49 חברי כנסת שהתנגדו לו.


כל חברי הקואליציה, למעט ח"כ בני בגין, תמכו בחוק הדרמטי שמכשיר באופן רטרואקטיבי עשרות יישובים ואלפי בתים ביהודה ושומרון. כעת החוק עובר לדיונים בוועדה של הכנסת לקראת אישור סופי בהמשך החודש.

 

כתבות נוספות אודות חוק ההסדרה:

חוק ההסדרה יעלה להצבעה מחדש - ללא סעיף עמונה

בדרך להסכמה על חוק ההסדרה: לא יכלול את סעיף עמונה

מסתמן: ההצבעה על חוק ההסדרה תידחה ליום רביעי

 

המאחז עמונה
 

המאחז עמונה(רויטרס)

החוק עלה להצבעה מחדש בקריאה טרומית ללא סעיף עמונה מעוררת המחלוקת, וזאת בעקבות החלטה שהתקבלה בנושא על ידי ראשי המפלגות וראש הממשלה בנימין נתניהו. החוק יעלה מחר לדיון בוועדת החוקה, חוק ומשפט וביום רביעי הוא מתוכנן לעלות להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

 

בהסכמת מרבית חברי הקואליציה, עמונה תפונה עד סוף החודש ותושביה יעברו למחנה מעבר מאולתר. בתמורה לפינוי עמונה, הממשלה תכשיר כ-4,000 בתים ו-55 התנחלויות - מהלך דרמטי מאוד לעתיד יהודה ושומרון. למרות אישורו של החוק, גם בימין היו לו מתנגדים: "כשהשמאל מגדיר את החוק הזה כחצי סיפוח הוא צודק, לחוק הזה יש השלכות מדיניות מרחיקות לכת", אמר הערב ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי).

 

מוקדם יותר הערב הבהיר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי הוא לא יגן בבג"ץ על החוק גם בלי סעיף עמונה. הדבר יקשה מאוד בסיכויי החוק לעבור את מבחן בג"ץ, ולכן ייתכן ובאופן נדיר בממשלה ימנו פרקליט אחר למשימה הזו, וייתכן כי החוק ירוכך בהמשך.

 

לפי התכנון, תושבי עמונה יועתקו בקרוב לאתר קרוואנים שיוקם בצפון ההר עד שהמדינה תכשיר עבורם יישוב חדש בעמק שילה. אם שופטי בג"ץ יחתמו על הפיצוי הנדיב שיאושר הערב בכנסת, יהיה לראשי עמונה קשה מאוד לגייס אנשים במאבק ציבורי מהדהד.

 

צפו: ח"כ יצחק הרצוג קורע את הצעת חוק ההסדרה >>

 

  • תגיות: