שמחה ברשתות החברתיות בעולם הערבי מהשריפות ברחבי הארץ

השריפות המשתוללות במדינה מזה מספר ימים הביאו רבים במגזר הערבי לשמוח לאיד ברשתות החברתיות, בישראל ובמדינות ערב, והמונים מעודדים להמשיך בהצתות. "אנחנו עומדים לפני טרור מציתים", אמר היום רה"מ נתניהו. למערכות הביטחון לא היו כל התרעות אודות גל ההצתות

ככל שעברו השעות וככל שגברו הלהבות, כך התגברו החשדות במערכת הביטחון שהמניע לשריפות רבות שפרצו היום (חמישי) ברחבי הארץ הוא הצתות על רקע לאומני.

 

"אנחנו עומדים לפני טרור מציתים, אנחנו עומדים גם לפני הצתה וגם לפני הסתה להצתה", אמר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו בתדרוך לעיתונאים. "נפעיל את כל כובד משקלו של החוק נגד האנשים שנוקטים כך".


>> כתבות נוספות אודות השריפות:

פותחים את הבית: ברחבי הארץ מזמינים את נפגעי השריפות להתארח

שמונה בני אדם נעצרו בחשד למעורבות בשריפות; ארדן: "המצב תחת שליטה"

התחזית: חשש חמור להתפשטות שריפות עד יום ראשון

 

שריפה כתוצאה מהסתה? בניין בחיפה שעלה באש
 

שריפה כתוצאה מהסתה? בניין בחיפה שעלה באש(גלעד ברק)

ברשתות החברתיות בעולם הערבי נראו קריאות רבות להמשיך בהצתות ברחבי הארץ. רבים מבין הכותבים מייחסים את ההצתות כנקמה על "חוק המואזין", יש כאלה שמעודדים אותם כפיגועים חדשים לכל דבר. השיח ברשתות החברתיות הוא שונה מזה של מנהיגי המגזר הערבי בישראל, שדווקא תומכים בעזרה לישראל בכל הנוגע לכיבוי השריפות.

 

לשירות הביטחון הכללי ולשאר מערכת הביטחון לא היו כל התרעות אודות גל ההצתות הזה, וההערכה היא שחלק גדול מהשריפות הן הצתות על רקע לאומני. המשטרה והשב"כ הקימו צוות חקירה משותף שיבדוק כל מקרה שריפה שברור בו כי הוא מקרה של הצתה ולא שריפה על רקע רשלנות - ועד כה נעצרו מספר חשודים בהצתות.

 

בצה"ל החליטו לא לקחת שום סיכון, והחליטו על עוצר יציאות מוחלט על מערך ההכשרות ועל מערך הלוחם - וזאת כדי לשמור על כוננות לסיוע במאמצי כוחות הביטחון נגד גל השריפות ברחבי הארץ, וזאת עד לקבל הנחיות חדשות.

 

פעולות הכיבוי בשריפה בחיפה
 

פעולות הכיבוי בשריפה בחיפה(רויטרס)

  • תגיות: