סערת הצוללות: בניגוד לטענותיו - שמרון עבד מול גורם ממשל ישראלי

פרסום ראשון • עורך הדין דוד שמרון טען כי לא פעל בניגוד עניינים, כיוון שלא יצר קשר עם אף גורם ממשלתי רלוונטי הקשור לצוללות. אלא שמסתבר ששמרון יצר קשר לפחות עם גורם אחד בנושא - היועמ"ש למשרד הביטחון. וגם: על הקשר בין המועמד לשעבר לראשות המל"ל לסערה

סדק ראשון בגרסת שמרון? עורך הדין דוד שמרון, פרקליטו של רה"מ נתניהו, טען לפני כמה ימים כי אין חשש לניגוד עניינים בפרשת הצוללות שנחשפה בחדשות 10, כיוון שלא עסק בנושא מול "גורם מדינה כלשהו", כהגדרתו. הערב (שני) נחשף לראשונה, כי שימרון עבד לפחות מול גורם ממשל ישראלי אחד.

 

מסתבר כי כאשר הוציא משרד הביטחון את המכרז הבינלאומי לרכישת כלי שיט שיגנו על אסדות הגז, התקשר עו"ד שמרון ליועמ"ש של משרד הביטחון והתרעם מולו על ההחלטה לצאת למכרז בינלאומי. בקשתו של שמרון היתה לתת את המכרז למספנה הגרמנית שאת נציגה הישראלי בארץ הוא מייצג - ללא מכרז.

 

>> "סערת הצוללות" - כתבות נוספות:

מיקי גנור צפוי להרוויח מעל 10 מיליון אירו מעסקת הצוללות

נתניהו: "אתם יכולים להירגע, אני הולך להיות פה עוד הרבה זמן"

היועמ"ש נועד עם בכירי מ. המשפטים: אין מקום לחקירה

 

שמרון חסך אז מהיועמ"ש את העובדה החשובה כי הוא זה שמייצג את נציג המספנה. יש לציין כי גם ראש הממשלה נתניהו התרעם על הוצאת המכרז הבינלאומי, ואף לחץ על שר הביטחון לבטלו, מה שלבסוף קרה. תגובת שמרון: "מעולם לא התרעמתי על הוצאת מכרז. פניתי בשאלה ליועמ״ש משרד הביטחון. מותר לי על פי הסדר ניגוד העניינים ובמקרה זה הפניה היתה בשאלה גרידא".

 

 

אבריאל בר יוסף. נפגש בעניין עם מנכ
 

אבריאל בר יוסף. נפגש בעניין עם מנכ"ל נמל חיפה(ללא קרדיט)

בתוך כך נחשפת גם מעורבותו בפרשה של המועמד לשעבר לראשות המל"ל אבריאל בר-יוסף, אז סגן ראש המל"ל שנחקר לאחרונה בשל חשדות לשוחד. מסתבר שכבר בתחילת השנה הלך בר יוסף יחד עם מיקי גנור ונציגים רשמיים של חיל הים, לפגישה עם מנכ"ל נמל חיפה מנדי זלצמן.

 

בפגישה הם גלגלו את המהלך, שנתמך גם על ידי שמרון, להקצאת שטח בנמל לתחזוקה עתידית של הצוללות על ידי המספנה הגרמנית. מדובר צה"ל נמסר כי "הם עדיין לא יודעים מי הם אותם קצינים בחיל הים שהשתתפו באותה הפגישה".

 

ח"כ רוזנטל (המחנה הציוני) הגיב לחשיפת חדשות 10, ואמר כי יש לפתוח בחקירה מיד: "איזה שמרון משקר ואיזה דובר אמת? מדוע מיהר מנדלבליט להכריז שאין חשד לפלילים מבלי לבדוק? חקירה משטרתית היא הדרך היחידה לאמת".

  • תגיות: