התובע הכללי החדש בממשל טראמפ לחדשות 10: ״נתמוך בישראל״

הכוורת של נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ ממשיכה להיחשף ולמשוך אש. התובע הכללי ושר המשפטים יהיה הסנטור ג'ף סשנס שנפסל בעבר לתפקיד שופט בשל אמירות גזעניות כלפי שחורים. בראיון לחדשות 10 הוא מעריך כי מעורבות הממשל בישראל תפחת מאוד

ג׳ף סשנס, הסנטור השמרן מאלבמה, יהיה אחד האנשים המשפיעים ביותר בממשל טראמפ: שר המשפטים והתובע הכללי שלו.


כמתנגד נחרץ להפלות, תהיה לו השפעה מכרעת על בחירת שופטים לבית המשפט העליון, ועל עיצוב דמותה של אמריקה משך שנות דור ויותר. מדיניות ההגירה שהוא דוגל בה קיצונית אף מזו של דונלד טראמפ.

 

>>לכתבות נוספות בחדשות 10:

לראשונה בגל הטרור: הודח קצין שנמלט מזירת פיגוע בירושלים

קסטיאל למקורביו: "אני נמצא במשבר הגדול של חיי, כנראה שאשלם על התנהגות לא נכונה"

 

 

התובע הכללי החדש בממשל טראמפ, ג'ף סשנס
 

התובע הכללי החדש בממשל טראמפ, ג'ף סשנס(חדשות 10)

סשנס היה הסנאטור הראשון שהודיע, כבר בשלב מאוד מוקדם במירוץ, כי הוא תומך בטראמפ. פגשנו אותו, לראיון, מיד בתום העימות הראשון בין קלינטון לטראמפ. כבר אז, הוא זיהה, את מה שלא זיהו הפרשנים - ניצחונו של המועמד הרפובליקני וחיבת הציבור האמריקני לאמירותיו.

 

לסשנס יוחסו בעבר אמירות גזעניות כלפי שחורים. לכן, הוא נפסל על ידי הקונגרס מלשמש כשופט פדראלי, למרות שהנשיא רייגן תמך בו. בין השאר, הוא כינה פרקליט שחור בכינוי הגנאי הגזעני ״בוי״.

 

וכמו שאר המינויים בממשל טראמפ עד כה, גם הוא תומך בישראל, אבל אומר לנו בראיון כי המעורבות האמריקנית באזורנו תפחת. "דונלד טראמפ מוכן לעשות את הנדרש להגנת ישראל ובעלות הברית שלנו, אך אין בכוונתנו להשקיע טריליון דולר", אמר סשנס לחדשות 10.

 

היום ימשיך טראמפ להיפגש עם מועמדים אפשריים לתפקידים בכירים בממשלו, בין השאר עם רודי ג׳וליאני שעדיין נושא עיניו אל תיק החוץ.

 

  • תגיות: