היועמ"ש נועד עם בכירי מ. המשפטים: אין מקום לחקירה ב"פרשת הצוללות"

לאחר דיונים במשרדו של מנדלבליט הוחלט כי נכון לרגע זה, אין מקום לפתוח בהליך פלילי נגד רה"מ ופרקליטו שמרון. עם זאת בכירים במשרד המשפטים הביעו תמיהה על התנהלותו של היועמ"ש, שהכריז כבר בסוף השבוע על כך שלדעתו אין חשד לפלילים. ובתוך כך: סקר חדש מראה - הציבור תומך בחקירה

ביקורת מבפנים: ביום שישי האחרון אמר היועמ"ש משה מנדלבליט בשיחות סגורות, כי לדעתו אין בטענות בעניין סערת הצוללות כדי לפתוח בהליך פלילי. הדברים העלו ביקורת רבה בקרב בכירים במערכת המשפט, ובשיחה עם חדשות 10 הם אמרו כי "הקטנה מראש של השאלות ביחס לטענות בניגודי העניינים - תמוהה".

 

בישיבה שנערכה הערב (ראשון) במשרד המשפטים בין היועמ"ש, המשנים הבכירים ופרקליט המדינה שי ניצן, הוחלט כי אכן הכיוון הוא לא להגיע למישור הפלילי. עם זאת הם כן ממשיכים לבדוק באמצעות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, את כל הטענות לניגודי העניינים בין נתניהו לעורך דינו דוד שמרון.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

מינוי מקורבים לתפקידי מפתח - כשר אבל מסריח?

מרגלית: "למישהו היה דחוף לרכוש ספינות שהגנו על אסדות הגז"

ח"כ גמליאל: "נתניהו לא ניחן בדרך כלל בשחיתות"

 

מוקדם יותר היום התייחס גם ראש הממשלה נתניהו לנושא, בישיבת שרי הליכוד השבועית. "לא ידעתי דבר על הקשר של שמרון לחברה הגרמנית ולא דיברתי אתו על כך מעולם", אמר, "כולם ידעו והיו מעורבים בהליך הרכישה, כל הדיונים ממוסמכים ומתועדים", הוא הוסיף.

 

 

 

מנדלבליט ונתניהו.
 

מנדלבליט ונתניהו. "התנהלות תמוהה"(רויטרס)

הדיונים סביב עסקת הצוללות מגיעים בזמן בו מערכת המשפט ממתינה גם להכרעה בעניינים הקשורים לבדיקה שנערכת לראש הממשלה. כמעט כל מי שמתעסק עם התיקים הללו, מתקשה להבין מדוע לוקח זמן כה רב על מנת להגיע להכרעה האם לעבור מבדיקה לחקירה באזהרה.

 

ובתוך כך בסקר שנערך עבור חדשות 10 על ידי פאנל פרויקט המדגם וחברת "סטאטנט" בפיקוחו של הפרופ' קמיל פוקס, עולה כי 41 אחוזים מהנשאלים תומך בפתיחה בחקירה בעסקת הצוללות. רק 22 אחוזים טענו כי לא צריך לחקור את הפרשה, ועוד 37% אמרו כי אינם יודעים.

 

 

 

 

(חדשות 10)

  • תגיות: