היום שאחרי הבחירות: האם אמריקה תצליח לרפא את עצמה?

"מדינה לא מאושרת", "קרב רחוב" ו"מדינה מפולגת", אלו הן רק חלק מההערכות על היום שאחרי הבחירות בארצות הברית. אחרי מערכת בחירות כל כך מפלגת וסוערת, האם אמריקה תצליח להשתקם? פרשנים אמריקנים מדווחים לחדשות 10

מה יקרה כשהקלפיות יסגרו? עיתונאים בכירים בכלי תקשורת אמריקנים מעניקים לחדשות 10 את הפרשנות שלהם ליום שאחרי הסערה.


כולם טוענים כי מערכת הבחירות הנוכחית יצרה סערה שלא נראתה כמותה במערכות קודמות. את הקרדיט להתפרעות והפתעת הבחירות הם מייחסים למועמד הרפובליקני דונלד טראמפ.

 

 

>> כתבות נוספות אודות הבחירות בארצות הברית:

הבחירות בתמונות: מאריאל שבישראל ועד ליידי גאגא - כך נראה יום הבוחר האמריקני

אמריקה בוחרת, גם חדשות 10: הרגעים הגדולים של המרוץ לבית הלבן

קרב בלימה על האלקטורים: מה הם תרחישי הבלהות של קלינטון וטראמפ?

 

מה יקרה אחרי שהקלפיות יסגרו? עמדות הצבעה בארצות הברית
 

מה יקרה אחרי שהקלפיות יסגרו? עמדות הצבעה בארצות הברית(רויטרס)

דיוויד סמואלס, עיתונאי וסופר ממגזין "הניו יורקר" אמר: "טראמפ הוא סימפטום של שינויים עמוקים בהרבה, הוא מייצג את ההתרסקות של המפלגות הפוליטיות באמריקה".

 

מייקל גודווין, עיתונאי ב"ניו יורק פוסט" וב"פוקס ניוז" מייחס את עלייתו של טראמפ לכישלונו של אובמה כנשיא: "זה קשור מאוד לטבע ממשלו של אובמה, הוא משל כנשיא המצדד במפלגה. התקווה והשינוי שהבטיח לא התממשו והתוצאה היא מדינה לא מאושרת ומדינה מפולגת ביותר".

 

גודיווין הוסיף כי נוצרה אווירה חדשה ופרועה ביותר: "אנחנו חווים עכשיו תרבות פוליטית שהיא כמו קרב רחוב. ההרגשה היא שיש שתי אמריקות". דיוויד סמואלס ציין: "לא משנה מי ייבחר, הוא ייתפס כלא לגיטימי ביסודו על ידי חלק גדול מהחברה".

 

 

 

"אנשים חשים שהממשל אינו כן, אינו הוגן, ושלא ניתן לסמוך עליו" טוען גודווין, "וזה לא סימן שמבשר טוב לעתיד". אבל יש גם תחזית קצת יותר אופטימית שהוא מציג, בה "רוב האמריקנים יתאוששו ויבינו שהעתיד נמצא באחריותם".

 

  • תגיות: