לשון המאזניים של הבחירות: האם ההיספנים יצביעו בהמוניהם לקלינטון?

הקהילה ההיספנית היא הקהילה שצומחת במהירות הגדולה ביותר באמריקה, ממיליון איש בשנות השישים ליותר מ-56 מיליון איש היום. על פי הסקרים האחרונים קלינטון מובילה בקרב הקול ההיספני בארבעים נקודות: 66 אחוזים מול 26 אחוזים. אך כמה מהם יגיעו להצביע בבחירות הנוכחיות? • יועצו של טראמפ בראיון לחדשות 10: "זו טעות גדולה לחשוב שכל מה שאכפת להיספנים זו הגירה לא חוקית"

ההיספנים הם הציבור שעומד להכריע את הבחירות האלה. אם ישנו ממנהגם וילכו להצביע בהמוניהם, הם יכולים לעשות עבור קלינטון את מה שעשו השחורים עבור ברק אובמה.


אם יישארו כמנהגם בבית, זה ישחק לטובת טראמפ. ייתכן שהתורים הארוכים, אתמול בנבאדה והיום בפלורידה, מספרים את סיפור הבחירות האלה: הקהילה ההיספנית היא לא רק הקהילה שצומחת במהירות הגדולה ביותר באמריקה, ממיליון איש בשנות השישים ליותר מ-56 מיליון איש היום, הם גם הקהילה שנמצאת ברמות החרדה הגבוהות ביותר באמריקה בגלל הבחירות, ולחרדה הזו יש שם- דונלד טראמפ.

 

לכתבות נוספות ב"אמריקה בוחרת":

נתניהו אסר על שרי הליכוד להתבטא בעניין הבחירות בארה"ב
יומיים לבחירות: קלינטון מובילה על טראמפ בפער זעום

רוד טריפ: מה אתם יודעים על מדינות שיכריעו את הבחירות בארה"ב?


ההיספנים נקרעים בין הערכים השמרנים , הקתוליים, שלהם - מהבית, שמושכים אותם באופן טבעי לכיוון הרפובליקני, לבין הדברים הקשים שהטיח בהם טראמפ. "הוא מועמד מפחיד. הוא גרם לנו להיראות כאילו כולנו פושעים ואנסים", אומרת אחת המצביעות הלטיניות.

 

קלינטון חייבת את הקול ההיספני בדרך לניצחון, והם תומכים בה בגדול על פי אחד הסקרים האחרונים - בפער של 40 נקודות -66 אחוזים מול 26 אחוזים לטראמפ. יש רק נעלם אחד - כמה יצביעו? עד היום ההיספנים הגיעו הכי פחות לקלפי מכל המגזרים.

 

חברי הקהילה ההיספנית בארה
 

חברי הקהילה ההיספנית בארה"ב(חדשות 10)

יועצו של טראמפ לחדשות 10: "אני בטוח בניצחון שלו"

"זו טעות גדולה לחשוב שכל מה שאכפת להיספנים זו הגירה לא חוקית, הם למעשה רוצים לעצור את ההגירה הלא חוקית כי הם נמצאים כאן באופן חוקי", אומר בוריס אפשטיין היועץ הבכיר למטה של טראמפ בראיון לתמר איש שלום.

 

"אני בטוח מאוד בניצחון שלו. מצבנו טוב מאוד במדינות שנחשבו בעבר לדמוקרטיות. יש לנו דרכים רבות לצבור את 270 האלקטורים", מוסיף אפשטיין.

 

ואכן, בחלק מהמדינות המתנדנדות יש לטראמפ סיכוי אמיתי לקחת את האלקטורים, כך לדוגמא בצפון קרוליינה שהיא מדינה שטראמפ חייב לקחת כדי לנצח בבחירות. למרות זאת בסקר האחרון של "וול סטריט ג'ורנל" אחוז התמיכה בקלינטון היה 44% ובטראמפ 40%. בממוצע הסקרים הפער הוא שלושה אחוזים לטובת קלינטון.

 

 

"בטוח בניצחון שלו". בוריס אפשטיין(חדשות 10)

בינתיים מאשים סגנה של קלינטון כי יש גורמים בתוך ה-FBI שפועלים למען טראמפ בעידודו של רודי ג'וליאני. "יש אנשים שפעלו באופן אקטיבי לבחירתו של טראמפ", אמר טים קיין.

 

טענה נוספת של הדמוקרטים היא כלפי הדיווח השקרי של "פוקס ניוז" לגבי כתב אישום שעתיד להיות מוגש נגד טראמפ משרת את המועמד הרפובליקני. "יכול להיות שתהיה לנו נשיאה שיוגש נגדה כתב אישום פלילי", אומר טראמפ לתומכיו.

 

  • תגיות: