בכיר בצבא ארצות הברית: 800 מלוחמי דאע"ש נהרגו בקרבות על מוסול

הקרב על מעוז דאע"ש בעיראק נמשך כבר יותר משבוע, והכוחות הכורדים והעיראקים במקום מתקרבים לאט לאט למוסול. בכיר בצבא האמריקני אמר כי ארגון המדינה האסלאמית איבד מאות מלוחמיו במהלך הקרבות. בינתיים כפרים רבים נוספים משתחררים מעולו של ארגון הטרור הרצחני

מעל ל-10 ימים עברו מאז החל המבצע לשחרור דאע"ש מידי דאע"ש, ובכיר בצבא ארצות הברית מגלה כי 800 מלוחמי הארגון נהרגו עד כה בקרבות.

 

לפי הידוע, בתוך מוסול נמצאים בין 6,000 ל-7,000 לוחמים של ארגון המדינה האסלאמית, והם מתבצרים לקראת כניסה קרקעית של הכוחות העיראקיים אל תוך העיר. בינתיים, הכוחות הכורדים והעיראקיים כובשים כפרים נוספים מידי הארגון, ומשחררים את התושבים מהעול של דאע"ש.

 

>> כתבות נוספות אודות הקרב על מוסול:

כיצד הפך הקרב על מוסול למאבק אתני בתוך האסלאם?

הקרב על מוסול: "דאע"ש הוציאו להורג עשרות אסירים"

ביקור בקו החזית: השעות המתוחות בממלכת אי הוודאות של דאע"ש

 

מתקפה כורדית בסמוך למוסול
 

מתקפה כורדית בסמוך למוסול(רויטרס)

לפי מספר דיווחים, אנשים דאע"ש שבורחים מאותם כפרים מוציאים להורג שבויים שנאסרו לפני כשנתיים, בעיקר אנשי משטרה ומצבא עיראק לשעבר. דאע"ש, מצידו, פרסם סרטון שבו נראים לוחמיו נלחמים ביתר שאת באזור מוסול, כביכול ללא מורא ופחד.

 

למרות ההתפתחויות הרבות בשדה הקרב, לכולם ברור כי הלחימה בפאתי העיר היא רק הקדימון לקראת הקרב הגדול ולמרחץ הדמים שצפוי להתנהל כאשר הכוחות העיראקים יכנסו אל תוך העיר. דאע"ש כבר הכין מחבלים מתאבדים, בניינים ממולכדים ואזרחים כמגן אנושי - דבר שצבא עיראק מודע אליו, ולכן בכוונתו להפעיל כוח רב ללא אבחנה כדי להכניע את הארגון הרצחני.

 

800 לוחמי דאע
 

800 לוחמי דאע"ש נהרגו. חייל עיראקי בתוך מנהרת טרור של דאע"ש מזרחית למוסול(רויטרס)

  • תגיות: