10tv, 10tv

מצעד הסליחות: האנשים מאחורי המחדלים העסקיים שצריכים לבקש סליחה

האיש שמוכר לצעירים חלומות שווא, זה שמעמיד מכונות מזל בשכונות מצוקה, אלה שגורמים לנו לסבול בהגעה לסניף הדואר והאחראי למחדל מחירי הנדל"ן שרק מטפסים. המוסף הכלכלי "אנליסט" אסף את האנשים שעשו רע לציבור הישראלי במהלך השנה וצריכים לבקש מהציבור הישראלי מחילה

במוסף הכלכלי "אנליסט" סקרנו מאות של עוולות לאורך השנה, אך לקראת יום כיפור יש כמה אנשים שזקוקים לחשבון נפש יותר מכולם. זהו מצעד הסליחות של אנליסט, של האנשים שצריכים לומר סליחה לציבור הישראלי יותר מכל.

 

>> לכתבות נוספות מהמוסף הכלכלי - אנליסט:

אנליסט: מגשרים פותרים סכסוכים במיליונים ללא ידע מתאים

רפואה למכירה: הקורס הבעייתי והיקר שעוזר לרופאים לקבל הסמכה

מאות אלפי רשיונות נהיגה הוחרמו בהוצאה לפועל, רוב הנהגים לא עודכנו

 

במקום השביעי: אשל עזר, בכיר מגייסי חברת BHIP

עזר הפך את שיטת הפירמידה לעסק ממולח, בו מדי יום שכנע מאות צעירים להפוך לסוכני מכירות של מוצרי תוספי מזון תחת רשת הפצה בה הוא בעצמו גובה קופון מהקומה העליונה.

 

תיעוד של מפגש בחברת
 

תיעוד של מפגש בחברת "בי היפ"(חדשות 10)

במקום השישי: משה כחלון על מחדל האמוניה של מפרץ חיפה

את תרחיש האימים של תקיפת גז בזמן תקיפת טרור תושבי מפרץ חיפה מכירים היטב, ודורשים כבר שנים למנוע באמצעות פינוי מיידי של מיכל האמוניה בחיפה. המתווה של כחלון הבטיח כי במקום אמוניה מיובאת, מפעל חדש בדרום ייצר אותה בתנאים בטוחים ובכמויות קטנות. אלא שלמרות ההבטחות, מתווה הגז של נתניהו ושטייניץ הפך את ייצור הגז בארץ ללא משתלם כלכלית.

 

מיכל האמוניה בחיפה
 

מיכל האמוניה בחיפה(צבי רוגר, עיריית חיפה)

במקום החמישי: דואר ישראל - שהעלה תעריפים ולא התייעל

את התורים הנצחיים בסניף והשלכת החבילות על הרצפה בדואר ישראל הסבירו בפיטורי מאות עובדים על רקע הקריסה הכלכלית. חוץ מהצמצום בכח האדם, הקופה הציבורית הזרימה הון לדואר, אך בדואר בכלל מסתירים נכסי נדל"ן מבוקשים במקומות מהנחשקים והיקרים בארץ.

 

 

"וילת הדואר" במרכז ירושלים(חדשות 10)

במקום הרביעי: חברות הביטוח – על מניעת הפיצוי מצרכנים

חברות הביטוח גורמות לנו לשלם אלפי שקלים בשנה על ביטוחים לרכב, לדירה, למשכנתא ולחיים - אך כשאנחנו באמת זקוקים לכספי הפיצויים, מוצאות את כל הדרכים האפשריות והלא הגיוניות על מנת לקצץ בתשלומים.

 

סוחטים את הציבור. ביטוחים
 

סוחטים את הציבור. ביטוחים(צחדשות 10)

במקום השלישי: ציון קינן – על הפרשות המביכות בבנק הפועלים

מנכ"ל בנק הפועלים גרם השנה למספר פרשיות מביכות, ביניהן זו בה אחיו הפך מטכנאי מזגנים למתווך בעסקת נדל"ן ענקית באיירפורט סיטי. המחדל לא נגמר כאן - מערכת החינוך אפשרה לתכנית לימודים שמפעיל הבנק להיכנס למערכת, ובמסגרתה התלמידים לומדים על הבנק, סוג של שטיפת מוח מסחרית באמצעות מערכת החינוך.

 

ציון קינן
 

ציון קינן(בוצ'צ'ו)

במקום השני: מפעל הפיס על הניצול הציני של ההתמכרות להימורים

קשה להאמין, אבל הקזינו האלקטרוני לשכבות החלשות שמנהל מפעל הפיס משיג ליו"ר הפיס, עוזי דיין, רווח זהה לזה שמושג מכל הגרלות הלוטו ביחד. בשנה הבאה מתכנן כחלון לסגור את מכונות המזל, אך רמאות בדוכנים גילינו גם בשאר המשחקים שמוצעים בדוכני הפיס.

 

טופס לוטו
 

טופס לוטו(GettyImages/אימג'בנק)

ובמקום הראשון: בנימין נתניהו על מחדל מחירי הנדל"ן שרק מטפסים

ראש הממשלה הבטיח עשרות פעמים במהלך שלוש הקדנציות כי יעשה הכל על מנת להוריד את מחירי הנדל"ן. "נביא סופר-טנקר לבירוקרטיה", "נביא וד"לים", "נבנה 50 אלף דירות שישנו את מחירי הנדל"ן", כל אלה נאמרו על ידי ראש הממשלה אך המחירים ממשיכים לטפס.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו(חדשות 10)

  • תגיות: