המתיחות בדרום: חמאס העביר מסרי הרגעה לישראל

גורמים פלסטיניים דיווח כי הארגון העביר מסרים דרך מדינה ערבית כי הוא אינו מעוניין בהסלמה. תושבי שדרות חוששים: "אנחנו בטראומה. נמאס מהקסאמים, אי אפשר לחיות ככה"

יותר מ-20 תקיפות מהאוויר ומהקרקע עשה היום (רביעי) צה"ל ברצועת עזה.

 

תושבי שדרות וישובים סמוכים לגבול שמעו היטב לאורך כל היום את הדי הפיצוצים שהחלו מיד לאחר נפילת הרקטה בעיר, מטרים ספורים מבתי מגורים. התקיפות כוונו לארבע מטרות המרוכזות בשטח פתוח אחד ממזרח לחאן יונס.


לכתבות נוספות בחדשות 10

>> תיעוד רגעי נפילת הרקטה בשדרות - סמוך מאוד למשאית

>> משט הנשים לעזה נעצר ע"י לוחמות יחידת "סנפיר" של חיל הים

>> תאונה קטלנית בבסיס רמון: טייס נהרג לאחר שמטוס F-16 עלה באש

 

בעקבות האירועים האחרונים, חוששים תושבי שדרות מהסלמה, שכן מדובר בירי השלישי על עירם בשלושת החודשים האחרונים. "נמאס כבר מהקסאמים האלה, אי אפשר לחיות ככה", אומרת תושבת המקום, "אנחנו כל הזמן בטראומה".

 

חשש מהסלמה. תקיפה ברצועה
 

חשש מהסלמה. תקיפה ברצועה(ללא)

בינתיים, גורמים פלסטיניים דיווחו כי חמאס העביר לישראל מסרים של הרגעה וכי הוא אינו מעוניין בהסלמה. המסרים הועברו דרך מדינה ערבית. בחמאס מבינים שבמקרה שבו הירי הבא יוביל לנפגעים, התוצאות יהיו אחרות ממה שהן היו עד כה.

 

דובר מחלקת המדינה, מארק טונר, הגיב בתדרוך עיתונאים למצב בדרום. "אני רוצה לגנות את הירי מעזה לישראל וקורא לכל הצדדים להימנע מהסלמה", אמר ולאחר מכן גינה את ישראל על הבנייה בהתנחלויות. "כשישראל מכריזה על בנייה בהנחלויות זה מעלה חששות כבדים", המשיך.

  • תגיות: