גורמי ביטחון פלסטינים: "חשש שיותר מחבלים יפעלו בזוגות ובשלשות"

הגורמים הזהירו שהמצב הביטחוני יחמיר. בראס אל עמוד, השכונה שממנה יצא המחבל שביצע את הפיגוע בשער הפרחים, טענו כי הלחץ של המשטרה גורם לצעירים לצאת לפעולות נקמה

אינתיפאדת היחידים חוזרת לקווי התפר שבין יהודים לפלסטינים כאשר היא מכוונת נגד חיילים ושוטרים שעומדים במחסומים.

 

גורמי ביטחון פלסטינים התריעו הערב (שני) כי מזהים קשר בין תכנים של דאע"ש לבין המחבלים, שביצעו את הפיגועים בימים האחרונים. מדובר בתכנים מסיתים שכנראה הובילו אותם לבצע את הפיגועים. הגורמים אף הביעו חשש כי יותר מחבלים יפעלו בזוגות ובשלשות.

 

לכתבות נוספות בנושא

>> פיגוע שני בתוך שעות: חייל נפצע קל בחברון, המחבלים חוסלו

>> ההתנפלות, הדקירה והתגובה המהירה: תיעוד הפיגוע בשער הפרחים

 

במטרה להתמודד עם גל הטרור שחזר לירושלים, הוחלט במשטרה על סגירה של חנויות פלסטיניות במקומות שמהם ייצאו פיגועים. בתוך כך, מצבה של השוטרת, שנפגעה בפיגוע הדקירה שהתרחש מוקדם יותר בעיר העתיקה, ממשיך להיות קשה והיא עדיין מורדמת ומונשמת.

 

 

זירת פיגוע דקירה במערת המכפלה
 

זירת פיגוע דקירה במערת המכפלה(מאיר בן שטרית)

בראס אל עמוד, השכונה שממנה יצא המחבל, לא הופתעו שהוא ביצע את הפיגוע. לטענת תושבים במקום הלחץ של המשטרה והחיכוך היומיומי איתה גורם לצעירים לצאת לפעולות נקמה. "הצעירים חושבים שאין להם עתיד", אומר תושב השכונה. "המצב הכלכלי, הפוליטי והמוראל, לא רק בפלסטין, אלא בכל מדינות ערב, עגום", אומר תושב אחר.

 

בשל ריבוי הפיגועים בשלוש היממות האחרונות, הורה מפקד המחוז, ניצב יורם הלוי, על הקדמת תגבור הכוחות לקראת החגים. על פי הנחייתו של הלוי, מאות שוטרים צפויים להגיע לבירה משלל המחוזות, על מנת לסייע בשמירה על סדר יום תקין. בנוסף פורסם כי המדיניות החדשה של כוחות הביטחון בנושא היא לתעדף פעילות משטרתית בשכונות מהן יצאו מחבלים.

 

  • תגיות: