חשיפה • ראש להב ריטמן בחקירתו: "העלילו עליי מכיוון שחקרתי את פרשת מעונות רה"מ"

לידי חדשות 10 הגיע קטע מחקירתו של מפקד להב 433, רוני ריטמן במח"ש לפני כחצי שנה, כאשר נחשד בהטרדה מינית. בחקירה הוא טען כי גורמים בעלי כוח מעלילים עליו, ואפילו נקב בשמות ספציפיים של קצינים במשטרה. חוקריו: "לא הציג הוכחות, זה לא יאה"

חקירתו של מפקד להב 433, רוני ריטמן, במחלקה לחקירות שוטרים לפני חצי שנה, הכילה טענות מצדו לפיהן גורמים בעלי כוח מעלילים עליו - כך נודע לחדשות 10.

 

ריטמן הגיע אז למח"ש בשל חשדות להטרדה מינית, ובתשובה לשאלה מי העליל עליו, ענה: "יכולים להיות הרבה. יורם הלוי (מפקד מחוז ירושלים), גיא ניר (הקצין במשטרה), ויכול להיות שהעלילו עליי בגלל שאני מטפל בחקירות ראש הממשלה".

 

>> לכתבות נוספות בנושא

עורך דינה של המתלוננת נגד ריטמן: "מדוע פרסמת השמצות נגדה?"

המפכ"ל בשיחות סגורות: "גורמים מנסים למוטט את אגף החקירות"

אלשיך בכנס: "יאח"ה יכולה להפיל ממשלות"

 

למעשה, ראש להב 433 הודה בקטע שהתפרסם כאן לראשונה שבגלל שטיפל בחקירות ראש הממשלה, אותם גורמים טופלים עליו האשמות. עם זאת, גורמים בחקירה טענו כי ריטמן לא הציג הוכחות לטענותיו, דבר ש"לא נאה ולא יאה" לדבריהם.

 

ניצב רוני ריטמן
 

ניצב רוני ריטמן(חדשות 10)

פרקליט הקצינה שהתלוננה נגד ריטמן, עו"ד חי בראל, הגיב: "מהחומר עולה כי ריטמן מוכן להאשים את כל העולם בקנוניה נגדו במקום להתמודד עם המעשה החמור שעשה - הטרדה מינית של אישה שהייתה כפופה לו - ולהתפטר. ריטמן ממשיך לפזר לכל עבר האשמות שווא והכפשות".


הלוי קיבל שיחת התנצלות מריטמן: "הייתי בלחץ, אין לך קשר לפרשה"

 

לאחר הפרסום הערב, הביע ניצב הלוי את מורת רוחו בדרגים הגבוהים משרבוב שמו לפרשה שאין לו כל קשר אליה. בעקבות זאת התקשר ריטמן להלוי והתנצל בפניו על שרבוב שמו בחקירתו במח"ש.

 

ריטמן התנצל ואמר כי שרבב את שמו של הלוי לפרשה למרות שאין לו כל קשר אליה, בגלל הלחץ בו היה שרוי בזמן חקירתו במח"ש.

לאחר פרסום הידיעה בחדשות 10 שניצב ריטמן הזכיר את שמו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, כמי שעלול לעמוד מאחורי העלילה לדבריו של הקצינה שהתלוננה נגדו על מעשה מגונה, הביע הלוי את מורת רוחו בדרגים הגבוהים משרבוב שמו לפרשה שאין לו כל קשר אליה. בעקבות זאת, התקשר ריטמן להלוי, התנצל בפניו על שרבוב שמו בחקירתו במח"ש.

 

  • תגיות: