תיעוד בלעדי: הסכין שליד גופת המחבל מחברון הוזזה פעמיים

לאחר שהתביעה במשפט אלאור אזריה הראתה היום סרטון המעיד כי הסכין הייתה רחוקה מגוף המחבל ונבעטה לכיוון הגופה על ידי מתנדב מד"א רק לאחר הירי, תיעוד בלעדי שהגיע הערב לידי חדשות 10 מראה כי הסכין הוזזה פעם נוספת לאחר מכן, הרחק מכיוון גופת הפלסטיני. זאת על רקע טענת החייל: "יריתי מחשש שהמחבל ישתמש שוב בסכין הצמודה לגופו"

משפטו של החייל אלאור אזריה תופס תפנית נוספת ומפתיעה. בסרטון בלעדי שהגיע הערב (רביעי) לידי חדשות 10 נראה כי הסכין הוזזה פעם נוספת הרחק מן המחבל המת, מימין לשובל הדם. סרטון זה מוצג לאחר שהבוקר הציג התובע בתיק, סא"ל נדב ויסמן, סרטון מהאירוע בה נראית הסכין נבעטת לכיוונו של המחבל לאחר הירי משמאל לשובל הדם.


בסרטון המקורי שפורסם על ידי ארגון "בצלם" נראית הסכין כשהיא רחוקה מהמחבל. כחצי דקה לפני הירי אף נשמעת הצעקה - "לא. למה זרקת (את הסכין)". מיד לאחר הירי ניתן לראות שהסכין עדיין שוכבת במקום בו הייתה, עד לתחילת עזיבתם של האמבולנסים את הזירה. בסרטון שהוצג היום במשפט נראית הסכין מוזזת, על פי טענת התביעה, על ידי מתנדב מד"א שהיה במקום, עופר אוחנה.

 

הסכין הוזזה פעם נוספת. תיעוד בלעדי של זירת הירי בחברון
 

הסכין הוזזה פעם נוספת. תיעוד בלעדי של זירת הירי בחברון(חדשות 10 - צילום מסך)

הסרטונים אותם הציגה התביעה הצבאית נועדו להפריך את אחת מטענות החייל בחקירה - "יריתי מחשש שהמחבל ישתמש שוב בסכין הצמודה לגופו". כמו כן חשפה היום התביעה מסרונים ששלח אזריה לאביו דקות ספורות לאחר האירוע.

"היה לנו פיגוע", כתב לו אזריה, "חבר שלי נפצע, הרג את המחבל ופצע את השני. אני הרגתי את המחבל השני".

 

משפט ההוכחות יימשך בשבוע הבא כאשר בכוונת התביעה לזמן לעדות גם את מפקדיו של החייל ובראשם מפקד הפלוגה שיעיד כי אינו מאמין לאזריה ולטענותיו כי חש סכנה לחייו מהמחבל אותו הרג.

 

לכתבות קודמות בנושא:
>> תיעוד חדש מחברון מוכיח: סכין המחבל הוזזה לעבר גופתו

 

  • תגיות: