"היו פה דברים פליליים" - מני נפתלי מגיב להמלצה להעמיד את שרה נתניהו לדין

תביעתו של אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה לבית הדין לעבודה נגד שרה נתניהו היא מהגורמים המרכזיים להמלצת המשטרה להעמידה לדין בפרשת המעונות. "אני יודע שכולם בחקירה פחדו לדבר אבל מאמין שיהיו לחקירה השלכות פליליות", אמר נפתלי

המלצת המשטרה להעמיד לדין את שרה נתניהו בפרשת המעונות הגיעה לאחר שמני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, העיד במשטרה נגדה ונגד עזרא סיידוף, שהיה סמנכ"ל משרד ראש הממשלה ונחשב לחשוד מרכזי בפרשה זו.

 

במרץ 2014 הגיש מני נפתלי תביעה לבית הדין האזורי לעבודה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וסמנכ"ל המשרד עזרא סיידוף בטענה כי פוטר שלא כדין. במהלך המשפט העלה טענות קשות גם על התנהגותה של רעיית ראש הממשלה מול עובדי המעון.

 

לפני כשלושה חודשים וחצי קיבל בית הדין חלק ניכר מטענותיו של וקבע כי שרה נתניהו נהגה להתעמר ולהשפיל עובדים ואף לפגוע בזכויותיהם. נתניהו ערערה לבית הדין הארצי לעבודה שקבע היום כי היא לא הייתה צד בהליך ודחה את בקשתה. "בית הדין לעבודה אמר חד וחלק כי ההעסקה של נפתלי הייתה פוגענית", ציינה פרקליטתו של נפתלי, עו"ד נעמי לנדאו.

 

אב הבית לשעבר במעון רה
 

אב הבית לשעבר במעון רה"מ, מני נפתלי(חדשות 10)

כמעט שנה לאחר שהגיש את התביעה, פורסם דוח חמור של מבקר המדינה על ההוצאות במעון. בין השאר המבקר הסתמך על עדות נפתלי. לאחר הפרסום העיד אב הבית לשעבר גם בפני חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה. בחקירה טען כי גברת נתניהו וסיידוף עברו עבירות פליליות. "אני יודע שכולם בחקירה פחדו לדבר אבל מאמין שייצא מזה משהו כי היו פה דברים פליליים", אמר נפתלי.

 

נפתלי הפך לאויב עבור משפחת נתניהו ומקורביהם. במסיבת עיתונאים שקיימו פרקליטי המשפחה ויועץ התקשורת ניר חפץ לאחר פרסום הדוח הם האשימו את נפתלי כי הוא זה שגרם לניפוח ההוצאות במעון ראש הממשלה. "נפתלי הוא אחד הגורמים המרכזיים במה שהתרחש במעון. בשנתיים שהוא היה אב הבית ההוצאות קפצו בצורה תלולה והן ירדו מיד לאחר שעזב את הבית", טען חפץ.

 

המשטרה העבירה היום לפרקליטות את חומרי החקירה בפרשת המעונות. בעוד כמה חודשים יחליט היועץ המשפטי לממשלה האם נראה את רעיית ראש הממשלה על ספסל הנאשמים.

 

לכתבות נוספות בנושא:

>> התשתית הראייתית נגד נתניהו: הזמנת שפים והמטפלת של אביה

>> דוח המבקר: בזבוזים במעון נתניהו, עובדים לא קיבלו החזרים

 

  • תגיות: