בכירים במשטרה: ההוראה להשמטת ההעמדה לדין של נתניהו - "מלמעלה"

כפי שנחשף לראשונה בחדשות 10, המשטרה הודיעה כי גובשה תשתית ראייתית על מנת העמיד לדין את רעיית ראש הממשלה, על כך שלפי החשד גלגלה הוצאות פרטיות לקופת המדינה. חוקרי המשטרה סבורים כי יש די ראיות להגשת כתב אישום נגד נתניהו החשודה בקבלת דבר במרמה והפרת אמונים, אז מדוע נעלמה ההמלצה להעמדה לדין מההודעה שפרסמה המשטרה?

גורם בכיר ברשויות אכיפת החוק טען הערב (ראשון) כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, לא סיפקה שום הסבר הגיוני לחוקרי המשטרה, על כך שגלגלה את הוצאותיה הפרטיות לקופת המדינה.

 

שלושת הסעיפים בהם חשודה נתניהו הם סעיפים חמורים - קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים. באופן מפתיע, בהודעה שיצאה הבוקר על דעתו של המפכ"ל, רוני אלשייך, לא הוזכרה כל המלצה להעמדה לדין.

 

כתבות נוספות בנושא:

המשטרה פתחה בחקירה פלילית בפרשת מעונות ראש הממשלה
דוח המבקר: בזבוזים במעון נתניהו, חשמלאי עבד בניגוד להנחיה
לשכת נתניהו: המטפלת התרשלה גם הבוקר, אביה של שרה נפל ונחבל

 

גורם משפטי סיפר כי הודעת המשטרה יצאה לא על דעת אף גורם בפרקליטות או על דעתו היועץ המשפטי לממשלה. למרות זאת, ניתן להבין ממנה בסופו של דבר כי ישנה המלצה להעמיד לדין את אשת ראש הממשלה, אולם מישהו עשה לה "מחווה סמנטית" ולא הוציא זאת לתקשורת.

 

כך גם בתגובת שנמסרה מלשכת ראש הממשלה, בה נטען כי "לא בוצעה כל עבירה" וכי "אין שום המלצה להעמדה לדין", וזאת על מנת "להוכיח" לתקשורת כי כל הפרסומים היו שגויים. מוקדם יותר היום העבירה המשטרה לפרקליטות מחוז ירושלים מידע לפיו נמצאו מספיק ראיות על מנת להעמיד לדין גם את סמנכ"ל מעון ראש הממשלה בירושלים, עזרא סיידוף, ואת החשמלאי אבי פחימה.

 

בהוראת המפכ
 

בהוראת המפכ"ל? אלשייך(חטיבת דובר המשטרה)

"הפרשה החלה בפברואר 2015 באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה התמקדה במספר נושאים, אשר בעניינם עלה חשד לביצוע עבירות פליליות, בהן חשד לקבלת דבר במרמה ולמרמה והפרת אמונים, כולל טיפול בתלונות הדדיות", נכתב בהודעה.

 

החקירה בפרשה החלה בעקבות ממצאים בדוח מבקר המדינה בנוגע להוצאות במעון ראש הממשלה. בדוח נמצא כי בניגוד להנחיות אשת ראש הממשלה הזמינה את החשמלאי פחימה לבצע עבודות חשמל במעון הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה בסופי שבוע, וגם ביום כיפור. מדובר בזמנים בהם התעריפים גבוהים ויקרים יותר.

 

נתניהו נחקרה בפרשה לפני מספר חודשים ונשאלה גם לגבי התשלום לפחימה וגם לגבי ריהוט גן וציוד שנרכש עבור המעון הרשמי בירושלים. החשד שעלה בעקבות דוח המבקר הוא שציוד שנרכש למעון הרשמי שימש למעשה לטובת בית המשפחה הפרטי בקיסריה.

 

יועמד לדין? אבי פחימה
 

יועמד לדין? אבי פחימה(חדשות 10)

  • תגיות: