מאויבים לשותפים: מה הוביל לקרע הגדול בין ליברמן לנתניהו?

במשך שנים התנהגו בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן כשותפים טובים, אך משהו בדרך גרם לחתול שחור לעבור ביניהם ולהפוך לאויבים של ממש. עכשיו נראה שמערכת היחסים בין השניים מתחילה להתחמם מחדש, וכי ליברמן ייכנס לתפקיד שר הביטחון בו הוא חושק כבר זמן רב

בשנה האחרונה, מאז הוקמה הממשלה הנוכחית, הפך ח"כ אביגדור ליברמן לאחד מיריביו הקשים ביותר של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפי הדיווחים האחרונים יתמנה ליברמן לתפקיד שר הביטחון במקומו של השר המכהן משה יעלון, ואלה מגיעים בניגוד מוחלט למי שעד לפני כמה חודשים הכה מילולית בנתניהו שוב ושוב.

 

לפני כחודשיים כינה נתניהו את ליברמן "שקרן, רמאי ונוכל", ובפברואר אמר ליברמן על נתניהו כי "ראש הממשלה ראוי לפרס נובל בתחום השרלטנות הפוליטית, יש בעיה בתפקוד שלו וזה קודם כל היעדר מדיניות כלשהי, זה הדבר שהכי מטריד אותי". באותו חודש גם אמר ליברמן כי במערכת הבחירות הבאה לא מפלגתו, "ישראל ביתנו", לא תתחייב מראש לתמוך בו לראשות הממשלה.הליכוד, מצידם, כינו את ליברמן "פוליטיקאי רעשן וקשקשן" בהודעה רשמית.

 

 

"נתניהו שקרן, רמאי ונוכל". אביגדור ליברמן(חדשות 10)

מקורבים לנתניהו ולליברמן אומרים כי הסכסוך בין השניים כנראה והחל כבר לפני כ-3 שנים, בבחירות שנערכו בשנת 2013. מצד שני, יש כאלה האומרים שפרשת השחיתות במפלגתו של ליברמן היא זו שהעלה את מערכת היחסים ביניהם על השרטון, מכיוון שליברמן ראה בה כניסיון חיסול פוליטי מצידו של נתניהו.

 

למרות כל חילופי המילים והוויכוחים שהיו בין השניים, נראה שבסופו של דבר ליברמן הופך את עצמו לחזאי כושל מכיוון שקשה להתנהל באופוזיציה, כי נתניהו מציע לו הצעה שקשה לסרב, וגם כי כמו זוגות נשואים רבים אחרים, גם הם רבים ובסופו של דבר משלימים.

 

  • תגיות: