כך הפך אתר AirBNB לאיום אסטרטגי על הכלכלה והמלונאות

נתון חדש חושף כי בתל אביב של 2016, לא פחות מ-8,000 דירות בעיר מושכרות דרך אתר ה-AIRBNB לתיירים על בסיס קבוע - ועוד לפחות 15 אלף יחידות בערים אחרות מושכרות בערים אחרות. הבעלים של רוב הדירות לא משלמים מיסים, בענף המלונאות חוששים מההשלכות - ובעולם כבר החלו בחקיקה נגד התופעה

בברלין, פריז, ברצלונה ובניו יורק כבר יצאו במלחמה נגד AIRBNB - מה יקרה אצלנו?

 

ה-AIRBNB ודומיו הם אתרי אינטרנט המתווכים בין בעלי נכסים בעולם לבין תיירים שמאסו במחירי המלונות הגבוהים ומחפשים אולי גם חוויה אותנטית. אבל מה שהתחיל כסמל לכלכלה השיתופית החדשה - משפחה נוסעת לחופש ומשכירה את דירתה בזמן הזה למשפחה אחרת מחו"ל - הפך לאיום אסטרטגי על מחירי נדל"ן במרכזי ערים בעולם כולו, לכלכלה שחורה מתחת לרדאר של רשויות המס ולסכנה של ממש לענף המלונאות.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

החל מהחודש הבא: ברלין אוסרת על השכרת דירות ב-AirBNB

"בשותף": העובדים שנפלו בין הכסאות של הכלכלה השיתופית

לראשונה בישראל: כתב אישום נגד תושב ת"א שהשכיר דירתו באתר

 

כדי לסבר את האוזן, בעלים של דירה במקום מבוקש בתל אביב יכולים לדרוש 8,000 שקלים לחודש שכירות רגילה, או להרוויח 20 אלף שקלים לחודש בממוצע, מתיירים מתחלפים - בלי לשלם כמובן מיסים. כתיירים אנחנו מרווחים מהתופעה - כאזרחים, קצת פחות.

 

דנה, משכירה את ביתה דרך אתר AirBNB
 

דנה, משכירה את ביתה דרך אתר AirBNB(חדשות 10)

בצד השני, כולנו אוהבים לחסוך, ואותן אפליקציות ואותם אתרים עוזרים לעשות בדיוק את זה. בואו נראה יחד כמה נופש בדירה בחו"ל יכול לחסוך לכם ביחס למלון:

 

שבוע למשפחה - זוג עם שני ילדים בפריז, באזור סן ז'רמן, עולה בדירה שכורה 4,880 שקלים; במלון ארבעה כוכבים תשלמו כמעט 9,000 שקלים, פער של 43 אחוזים.

 

ברומא, דירה ליד המדרגות הספרדיות תעלה 6,730 שקלים לכל המשפחה לשבוע; במלון באזור המחיר הוא 13,380 שקלים, כלומר - כפול.

 

ברצלונה על הרמבלאס, דירת שני חדרים כולל ניקיון וביטוח באותו שבוע - 4,870 שקלים, במלון ארבעה כוכבים סמוך תשלמו יותר מעשרת אלפים שקלים. והדוגמאות רק הולכות ומצטברות.

 

  • תגיות: