10tv, 10tv

שיטת ענבל אור נחשפת: "התב"ע מגדירה 74 דירות, אנחנו מבקשים 112"

לקוחות פרויקט "אור בשדרה" ברמת גן עלולים להיות הנפגעים הגדולים מקריסת יזמת הנדל"ן. בהקלטות שהגיעו לחדשות 10 נראית אור מבטיחה ללקוחות המוטרדים כי כל הדירות שרכשו יסופקו - למרות שוועדות התכנון אישרו עשרות יחידות דיור פחות. "מי שביקש לשים את הכסף בנאמנות, העסקה שלו הורדה ומישהו אחר בא במקומו"

  • פורסם ב:
  • 07/04/2016 22:51
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/04/2016 23:36
  • |
  • כתבים:
  • ליאור קינן

ביוני האחרון, חודשים לפני קריסתה של יזמת הנדל"ן ענבל אור, החלו הרוכשים בפרויקט "אור בשדרה" ברמת גן לחשוש כי הדירות שרכשו לא יהיו שלהם. במהלך פגישות שקיימה אור עם הרוכשים, היא שבה וטענה כי כל הדירות שהובטחו יסופקו - למרות שוועדות התכנון אישרו לבנות עשרות יחידות דיור פחות. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 10 ונחשף הערב (חמישי), מתגלה מול עיני המצלמות השיטה של ענבל אור.

 

פרשת ענבל אור - כתבות נוספות:

 

בפגישה שנערכה בחודש יוני האחרון בין אור והרוכשי המודאגים, הקשו עליה הלקוחות ודרשו ממנה תשובות על הפער בין התוכנית שאושרה לבין זו שהיא הציגה להם. "שימו לב, ההפקדה של התב"ע, זה לא מה שאנחנו רואים כאן. ההגשה היא ל-112 יחידות דיור. הבעלים עשו תב"ע שמגדירה 74 יחידות דיור, אבל זה לא מה שהגשנו לוועדה. מה שהגשנו וקיבלנו אישור זה 108 יחידות דיור", הסבירה אור.

 

כשהמשיכו הלקוחות לנסות ולהבין איך בכוונתה להתמודד עם הפער בין הבטחותיה לאישורים של ועדות התכנון, היא השיבה: "אני יכולה לבנות 70 יחידות מאוד גדולות, פנטהאוזים. אני יכולה גם לבנות 120 יחידות, אבל קטנות יותר. 108 אושר לנו, אנחנו מבקשים 112 כי אנחנו לא עשינו שימוש בקומת המסחר למעלה".

 

הדמיית פרויקט
 

הדמיית פרויקט "אור בשדרה" ברמת גן()

ענבל אור. הבטחות ללא כיסוי
 

ענבל אור. הבטחות ללא כיסוי(חדשות 10)

אלא שבעוד אור המשיכה למכור 112 יחידות דיור בפרויקט הנדל"ן ברמת גן, הרי שהאישור ל-74 יחידות דיור לא השתנה. כמה חודשים לאחר אותה הפגישה, שבה אור ונועדה עם הלקוחות. אז המספר שהוצג לרוכשים היה כבר נמוך משהצהירה בפגישה הקודמת. "הוועדה אישרה במקום 108 יחידות, 90 יחידות דיור. אישרה להפקדה", היא ציינה. אז אחדת הלקחות התפרצה לעברה: "את לקחת את החסכונות שלי, את לקחת את הכסף שלי". "קחי בחזרה", השיבה לה אור.

 

פרויקט "אור בשדרה", שחבריו מיוצגים על ידי עו"ד מימון אביטן, הוא מהבעייתיים ביותר ובו הרוכשים עלולים להישאר ללא כלום. "באסיפות אנחנו רואים דפוס חוזר ונשנה של הבטחות ללא כיסוי. ענבל שיקרהלאורך כל הדרך. אין אישור ל-108. אין אישור. חד-משמעי שקר. אמרה ונשארה בחיים", אמר לחדשות 10 לטם, נציג ועד הרוכשים.

 

אחד המקרים הקשים ביותר מבין לקוחותיה של אור הוא של חוסה דמנטית בת 76 שבנה רכש עבורה דירה ושילם יותר מ-700 אלף שקלים בלי לדעת שהכסף עורבב בחשבונות החברה. "הם ידעו מה המצב שלה. ענבל אור באה לחדר, ראתה את אמא שלי על כסא גלגלים. אני מרגיש שחרב עליי עולמי", סיפר בנה.

 

עו"ד לירון שיר שמייצגת כמה מהרוכשים מתארת כיצד הצליחה אור להשתמש בכספי הלקוחות. "כולם מדברים שלא היה חשבון נאמנות, כולם מדברים על כך שניתנו להם אינסוף הבטחות מהגורמים השונים והכסף נכנס לערבובייה", היא ציינה.  "לא היה אחד בעסקה הזאת ששילם והעביר את הכסף לנאמנות", הוסיף עו"ד אחר שליווה את אחד הפרויקטים. "על כל דירה היו שלושה, ארבעה רוכשים שרצו את הדירה. אחד שלא הסכים והתעקש שהכסף  יהיה בנאמנות - הלכו והורידו לו את העסקה ומישהו אחר בא במקומוץ ככה הדברים התנהלו".

 

בינתיים, גם היום נחקרו במשרדי יחידת ההונאה במחוזת תל אביב עובדים בחברת "אור סיטי", בהם גם בכיר בחברה שנחקר בעבר גם ברשות המסים. במקביל הודיע המפרק שמונה לעסקיה של אור כיביקש מבית המשפט להוציא מידיה את ג'יפ הלנדרובר שעד כה נמנעה מלהפקיד בידיו. ממחר יוכלו המפרק גם לקבל הצעות לרכישת הציוד במסגרת ריקון המשרדים של חברת הנדל"ן במגדלי עזריאלי.

  • תגיות: