מדוע סגרה עיריית שדרות את המועדון לקשישים בעיר המשמש להם כבית שני?

בנובמבר האחרון הודיעה עיריית שדרות על סגירת המועדון לקשיש בעיר, דבר שעורר את חמתם של קשישי העיר, רבים מהם ניצולי שואה, שמוחים על הכוונה לסגור את מה שהם מגדירים כביתם השני. שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה, כבר הבטיחה שתפעל באופן מיידי נגד סגירת המועדון

  • פורסם ב:
  • 07/04/2016 00:34
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/04/2016 01:24
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

קשישים משדרות, שלאחרונה החליט ראש העירייה לסגור את המועדון שלהם לאחר 15 שנות פעילות, הגיעו אתמול (שלישי) לבניין העירייה כדי לנסות לקבל ממנו ומהשרה לשוויון חברתי, שביקרה במקום, התייחסות כלשהי, אך גם הם לא ציפו שההתייחסות שיקבלו תהיה של התעלמות וזלזול.

 

בנובמבר האחרון הגיע אל המועדון לקשיש בעיר מכתב מעיריית שדרות בו נכתב כי "לאור האירועים החריגים שאירעו לאחרונה בהתנהלות העמותה המספקת שירות של מרכז יום לקשיש, הוחלט בהנהלת אגף הרווחה שלא להמליץ על חידוש אישור הפעלה", מכתב שמשמעותו היא כי המקום, שמשמש לקשישים רבים כבית שני, ייסגר.

 

הפגנה נגד סגירת המרכז לקשיש בשדרות
 

הפגנה נגד סגירת המרכז לקשיש בשדרות(חדשות 10)

בשימוע שנערך למנהלי העמותה טענו בעירייה כי לא נפתחה במרכז כנדרש יחידה לתשושי נפש, וכי במקום חסר שירות של עובד סוציאלי. בעמותה אמרו כי הליקויים תוקנו, ולטענתם ראש העירייה, אלון דוידי, החליט לסגור את העמותה כדי להעביר את הטיפול במרכז לעמותת "רעות" המקורבת אליו, דבר שנרמז על ידי יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), במכתב ששלח לו: "ברצוני להביע את צערי על כך שהחלטות עיריית שדרות נראות כמבוססות על עמדות פוליטיות ולא על טובת תושביה".

 

"הוא שוכח דבר אחד: הוא לא יהיה צעיר כל הזמן. גם הוא יהיה זקן, גם הוא יצטרך את בית הזקנים הזה", אומר שלמה, חבר במרכז לקשיש בשדרות. אבלין אסור, מנהלת המרכז, אמרה כי היא רואה את הקשישים שבמקום כהורים שלה, לא פחות: "כואב לי הלב שמנהלים מלחמות על הגב שלהם". הקשישים מסרבים לקבל את התחליף שהוצע להם בדמות מטפלת צמודה, ובינתיים המקום ממשיך להתקיים מתרומות, והם מתכוונת להמשיך להילחם על המקום שעבורם הוא משפחה.

 

 

"כמו ההורים שלי". אבלין אסור, מנהלת המרכז לקשיש בשדרות(חדשות 10)

תגובת משרדה של השרה גילה גמליאל: "עם הגעתה לבניין העירייה בשדרות, הבחינה השרה בקבוצת אזרחים ותיקים שביקשו להשמיע בפניה את טענותיהם. במשך דקות ארוכות התנהל רב שיח בין השרה והאזרחים הוותיקים, ובסוף השיחה הבטיחה גמליאל להעלות את הדברים בפגישה עם ראש העיר אלון דוידי ואכן כך עשתה. יצוין כי הובהר לשרה שהנושא עומד לפתחו של בית המשפט. בסיום הפגישה, ובשל אילוצי לוח זמנים, מיהרה השרה למועדון גיל הזהב בעיר ולאזרחים ותיקים שהמתינו לה, ולמרות זאת נעצרה שוב ליד קבוצת האזרחים ושמעה את טענותיהם. השרה גמליאל הבטיחה לעזור ככל שניתן על מנת למצוא פתרון, כפי שעשתה גם אתמול".

 

 

"הבטיחה לעזור ככל שניתן". גילה גמליאל(חדשות 10)

תגובת אלון דוידי, ראש עיריית שדרות: "אני מביע צער רב על הדרך בה נעשו הדברים. לוח הזמנים במהלך ביקורה של השרה גילה גמליאל היה צפוף והדוק, ועל כן הזדרזנו להגיע לנקודה הבאה, שהייתה מועדון וותיקים, בו המתינו לנו אזרחים ותיקים תושבי העיר, לקיומה של פעילות משותפת. ציבור ותיקי ומייסדי העיר חשוב לי באופן אישי, ובמהלך כהונתי כראש העיר דאגתי לתקצוב פעילות הקשישים במיליוני שקלים. המעשה הנראה בסרטון נעשה בתום לב ומחוסר תשומת לב. ביקורה של השרה גמליאל בעיר תוכנן כולו סביב דאגה לצרכי הגמלאים והוותיקים, ואין במעשה נקודתי זה להעיד על תחושותיי ופועלי בתחום זה. אני מתנצל בפני האזרחים הוותיקים שנפגעו ומזמין אותם להגיע לפגישה בלשכתי, להעלות בפניי את כל צרכיהם".

 

בעקבות שידור הכתבה על ההחלטה לסגור את מועדון הקשישים בשדרות, הודיעה הערב אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, כי היא מבטיחה לפעול באופן מיידי למניעת סגירת המועדון.

 

הבטיחה לפעול באופן מיידי. שרה נתניהו
 

הבטיחה לפעול באופן מיידי. שרה נתניהו(רויטרס)

  • תגיות: