בנט על דברי סמוטריץ': "לא לשנאת האחר - גם היהודי וגם הערבי"

יו"ר הבית היהודי הגיב ל"סערת היולדות הערביות" שחולל חבר הכנסת ממפלגתו בהתבטאויותיו בטוויטר, וקרא להימנע משיח שמפלג בין יהודים וערבים. "המחנה הלאומי הוא לא שנאת ערבים ולא שנאת האחר", אמר שר החינוך. מוקדם יותר טענה רעייתו של סמוטריץ': "ביקשתי שרופא ערבי לא יילד אותי"

יוצא נגד חבר מפלגתו. שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, התייחס הערב (שלישי) להתבטאויות מעוררות המחלוקת שפרסם היום ח"כ בצלאל סמוריץ' כנגד יולדות ערביות, וקרא להימנע משיח המפלג בין ערבים ויהודים במדינת ישראל.

 

"לא לשיח מפלג בעם, ולא לשנאת האחר: גם היהודי וגם הערבי", הוא אמר בוועידת מפלגתו, "כולם בני אדם. כולם נבראו בצלם. לכל אחד נשמה מיוחדת, משפחה, רצון לחיות בכבוד. המחנה הלאומי הוא לא שנאת ערבים ולא שנאת האחר. הוא אהבת האדם, הוא אהבת ישראל".

 

גם שרת המשפטים, איילת שקד, הגיבה הערב לציוץ שהעלה היום סמוטריץ', בו טען בין השאר: "אחרי לידה אשתי רוצה לנוח, לא חפלות כמו אצל יולדות ערביות". "האמירה הזו לא הייתה צריכה להאמר ולא משקפת את רוח המחנה הלאומי", טענה שקד.

 

 

"לא לשנאת האחר". השר בנט(ששון תירם)

אחר הצהריים התראיינה רעייתו של סמוטריץ', רויטל, בתכנית "חמש עם רפי רשף", וטענה בין השאר כי סירבה בעבר שרופא ערבי יילד אותה. "היה מקרה אחד בלידה האחרונה שהיה מיילד ערבי וביקשתי, ונענו בהסכמה - גם בגלל שהוא גבר וגם בגלל שהוא ערבי", היא סיפרה.

 

"כל מי שלא יהודי מבחינתי יש בעיה, הרגע הראשון שבו התינוק יוצא לעולם הוא רגע קדוש, טהור, יהודי, ואני מאוד אשמח שידיים יהודיות יהיו הראשונות שייגעו בתינוק שלי", היא הוסיפה. רעייתו של חבר הכנסת סיפרה בנוסף כי לא הייתה מוכנה לחלוק חדר בבית החולים עם נשים ערביות בזמן הלידות שלה.

 

"לא נעים לי להישאר עם ערבייה בחדר, מבחינתי אנחנו אויבים אחד של השני", היא טענה, "אף פעם לא נענתי בשלילה, נראה לי זה מאוד טבעי וברור".

 

התבטאויות קשות כנגד הציבור הערבי. ח
 

התבטאויות קשות כנגד הציבור הערבי. ח"כ סמוטריץ' ואשתו רויטל(חדשות 10)

  • תגיות: