הערכה בש"ס: אם דרעי ייחקר, הוא עשוי לפרוש מפוליטיקה

פרשת דרעי, להבדיל אלף אלפי הבדלות, היא בשביל הש"סניקים טראומה מדממת - כמו רצח רבין בשביל השמאל וכמו ההתנתקות בשביל הציונות הדתית. האם יש לאיש בעל המעמד יוצא הדופן בש"ס כוח למערכה נוספת?

רק בסוף השבוע האחרון חגגו הש"סניקים עם יושב הראש המיתולוגי, אריה דרעי, עדלאידע בין זכאי לבין אשם. אתמול השמחה הפכה להלם משפחתי, למשפחת דרעי, שהביוגרפיה שלה  שזורה לגמרי בזו של משפחת ש"ס.

 

צמרת בבדיקה - כתבות נוספות

 

הבדיקה המשטרתית נגד דרעי והכותרות על חשדות לשחיתות תפסו אותו רגע לאחר שחזר למשרד הפנים, זאת אחרי הרחקה של למעלה מעשרים שנה. הבוקר הוא התייצב בכנס קב''טים ארצי, והתייחס לראשונה בקולו לחשדות. האם הפרשה הזאת תשבור את דרעי? על פי מחיאות הכפיים והמדגם הלא מייצג הבוקר בכנס הקב''טים, לא בטוח.

 

"אני מכיר את אריה מ-1988, שהוא היה מנכ"ל משרד הפנים", אומר עלי טאהא, קב"ט ממעלה עירון, "כל אלה שראו שאריה חזר למשרד הפנים מקנאים בו, ולא רוצים שהוא יחזור ויעזור לציבור היהודי והערבי במדינת ישראל".

 

דרעי מתייחס לחשדות נגדו, אתמול
 

דרעי מתייחס לחשדות נגדו, אתמול(חדשות 10)

עד כמה משמעותי דרעי לש''ס? שני צעדים יותר מסמליים עשה הרב עובדיה לפני פטירתו: הוביל לבחירתו של בנו הרב יצחק יוסף לתפקיד הרב הראשי הספרדי כדי שיישמר את מפעלו ההלכתי והחזיר את דרעי לתפקיד יו"ר ש"ס, כדי שישמר את מפעלו הפוליטי.  

 

ביום חמישי האחרון, פורים, צילמנו את החגיגות של ש"ס בהקשר לסדרה על משבר החוזרים בתשובה. בכלל לא על דרעי, אבל התשובות העידו עד כמה ש"ס של היום בנויה עליו וסביבו. משה אילוז, מנכ"ל אל המעיין, נשאל על מספר החוזרים בתשובה מול מספרם הגדל של יוצאים בשאלה, "בשנתיים האחרונות, מאז שאריה חזר, הכל התעורר", ענה, "הכל התחיל לפרוח".

 

הרב שלמה דיין, אחד משלושת מייסדי ש"ס ב-1983, מוסיף: "היסודות של ש"ס מתחת לאדמה. אני חושב שאריה התחיל לשקם. זו אצבע אלוהים. לא היה דבר כזה, שש"ס תחזור להיות עוד יותר ממה שהיה".

  • תגיות: