מרתף יין, בריכות שחייה ובניין בירושלים: הצצה לנכסי משפחת דרעי

עדיין לא ברור מה עומד במרכז החשדות נגד יו"ר ש"ס, אולם על פי ההערכות, הבדיקה עוסקת בנדל"ן שלו ושל משפחתו. על פי הצהרת ההון שמסר ערב הבחירות, לשר דירה אחת בירושלים שרכש בשנות ה-90. אלא שבדיקת חדשות 10 מצאה כי למשפחה עוד תשעה נכסים לפחות, בעיקר בירושלים ובתל אביב, בהם בניין מגורים בבירה. גולת הכותרת: בית הקיט של המשפחה בצפון, אליו היא מגיעה פעם בחודש לערך. דרעי: "הניסיון לייחס לי את הנכסים - לא הגון"

צפו: צילומי רחפן חדשות 10 מעל בית הקיט של דרעי

לא הרבה ניתן לומר על הבדיקה שנערכת בימים אלה בעניינו של שר הפנים, אריה דרעי. מעבר לכך, גם הפרטים הידועים הם מעטים מאוד ומתבססים על הערכות שונות, לפיהן במוקד עומדים נכסי הנדל"ן של יו"ר ש"ס ובני משפחתו. בדיקת חדשות 10 שנערכה היום (רביעי) מעלה שבשנים האחרונות הפכה משפחת דרעי לקבוצת נד"לן מוצלחת במיוחד. כעשר דירות רשומות על שם ארבעת ילדיו הנשואים של דרעי, כמעט כולן בירושלים ובתל אביב.

 

צמרת בבדיקה - כתבות נוספות

 

בהצהרת ההון שהציג יו"ר ש"ס לפני הבחירות לכנסת ה-20, הנכס היחיד שנמצאברשותו הוא הבית ברחוב קבלן בירושלים, בו גידל ביחד עם רעייתו, יפה, את תשעת ילדיהם. באופן הולם למי שמגדיר עצמו כמנהיג ה"שקופים", הוא רכש אותו בשנות ה-90 תמורת פחות ממיליון שקלים.

 

אלא שלצד נכס זה, משפחת דרעי, כך עולה מבדיקת חדשות 10, מחזיקה בשכונת התקווה לפחות ארבע דירות, בירושלים לפחות דירה אחת במגדלי שאול, שתי דירות ברחוב קהתי וילה בקריית יערים ועוד דירה בקבוצת רכישה. דירה ברחוב קורדוברו נמכרה לאחרונה משפחת דרעי תמורת יותר משני מיליון שקלים. אולם הכל נראה כמו כסף קטן מול הבניין בירושלים שבו חמש דירות חדשות, 12 מחסנים ו-16 חניות. הבניין הוקם על קרקע שרכש דרעי ב-2010 ומכר לאחיו שלמה ב-2013, ערב חזרתו לפוליטיקה. כשהתעניינו ברכישה, ביקש שלמה דרעי כי תמורתו כ-18 מיליון שקלים.

 

הבית של דרעי ברחוב הקבלן בירושלים
 

הבית של דרעי ברחוב הקבלן בירושלים(חדשות 10)

בית הקיט בצפון
 

בית הקיט בצפון(חדשות 10)

שר הפנים דרעי
 

שר הפנים דרעי(חדשות 10)

אולם הדובדבן שבקצפת הוא בית הקיט של משפחת דרעי במושב ספסופה. זוהי וילה המשתרעת על פני דונם ובה שתי בריכות ומרתף יין. היא רשומה על שם ביתו של השר, דסי אילוז, ושוויה מוערך ביותר מ-2.5 מיליון שקל. השכנים מספרים שהבית משמש את המשפחה בחגים ובסופי שבוע, אחת לחודש בממוצע.

 

המידע בנוגע לבתים השונים מגיע ממקורות רשמיים ואלה הם הנכסים שעליהם תלויה משכנתה. יש להדגיש כי יתכן כי דרעי עשה חיל לאחר שחרורו מהכלא ומשם גם מגיע ההון לרכישת הנכסים. אחיו, שלמה דרעי, שעמו עבד מאז שחרורו ממאסר ועד חזרתו לפולטיקה, הגיב בזעם על הבדיקה: "מי אמר שהוא בנה את זה על חשבונו? זה מה שמפריע לך?", אמר בשיחה עם חדשות 10 וסירב להתייחס לבדיקה נגד אחיו.

 

מלשכת השר דרעי נמסר בתגובה: "בבעלות השר אריה דרעי ורעייתו דירה אחת בלבד בירושלים, בה הוא מתגורר עם משפחתו מזה שנים רבות. הניסיון לייחס לשר דרעי דירות של קרובי משפחה אחרים- ילדים, חתנים וכו', הוא ניסיון נפסד, לא הגון, טועה ומטעה את הציבור, שכל מטרתו להשחיר את פניו של השר דרעי".

  • תגיות: