סבו של אחמד דוואבשה: "אחמד שואל את תמונות משפחתו 'איפה אתם?'"

אחמד דוואבשה בן ה-4, הניצול היחיד משריפת בית משפחתו בכפר דומא, השתחרר היום מבית החולים. מחר הוא ייפגש עם כריסטיאנו רונאלדו וכוכבי ריאל מדריד בספרד • סביו של אחמד מספר בשיחה עם חדשות 10 על השיקום הארוך וההתמודדות

אחמד דוואבשה בן ה-4, הבן היחיד שנותר בחיים ממשפחת דוואבשה לאחר שריפת ביתם בכפר דומא, יצא היום מבית החולים והתקבל בקבלת פנים חגיגית בעיר שכם לאחר תהליך שיקום ארוך ומתמשך.

 

 

אחמד, שהפך כבר לסמל פלסטיני, סיים שנה וחצי ארוכות של ניתוחים וטיפולים קשים מנשוא מאז שנשרפו למוות אחיו התינוק, אביו ואמו. אבל מבחינת סביו של אחמד, המאבק האמיתי היה כשהוחלט לספר לאחמד הקטן לפני כחודש שבני משפחתו אינם בין החיים יותר. "פסיכולוגית ישראלית שאלה אותו 'איפה הוריך', והוא אמר לה שהם בגן עדן", אמר הסב חוסיין.

 

אך לאחמד צפויה חוויה שוודאי תשפר את מצב רוחו - מחר הוא ייפגש בספרד עם כוכבי ריאל מדריד ועם כריסטיאנו רונאלדו, בביקור שעלול להפוך אותו לסמל עולמי.

 

ייפגש עם כוכבי ריאל מדריד. אחמד דוואבשה
 

ייפגש עם כוכבי ריאל מדריד. אחמד דוואבשה(רויטרס)

סבו של אחמד, חוסיין, מסרב להתייחס לחקירה הארוכה נגד הנאשמים ברצח משפחתו. הוא אף הביע חוסר אונים בקשר למצבו של אחמד: "המצב של אחמד הוא עדין, ואף אחד לא יודע מה יהיה איתו מחר. הוא ילד קטן ואף אחד לא יודע"

  • תגיות: