מסתמן: יוגש כתב אישום נגד מנשה ארביב בפרשת הרב פינטו

אחרי כשנתיים של חקירה, היועץ המשפטי לממשלה מתלבט האם להגיש כתב אישום כנגד מנשה ארביב, ראש יחידת 433 לשעבר. לחדשות 10 נודע כי בלשכת היועמ"ש נוטים להגיש כתב אישום נגד ארביב על עבירות של מרמה והפרת אמונים, ולא על קבלת שוחד

אחרי כשנתיים של חקירות, צפוי להכריע השבוע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, האם להגיש כתב אישום נגד מנשה ארביב, מפקד יחידת להב 433 בעבר, שנחשד בקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. לחדשות 10 נודע כי בלשכת היועץ נוטים כן להגיש כתב אישום כנגד ארביב, אך לא על קבלת שוחד אלא על עבירה של מרמה והפרת אמונים.

 

במח"ש רוצים להגיש כתב אישום כנגד ארביב, אבל יש שם קולות שאומרים שייתכן והעובדה כי הוא פרש מתפקידו צריכה לסיים את סיפורו בפרשה. אם בסופו של דבר יוגש כתב אישום נגד ארביב, הוא צפוי להיות מוגש בעבירת מרמה והפרת אמונים ולא בשוחד, שזו עבירה קלה יותר.

 

יוגש נגדו כתב אישום? מנשה ארביב
 

יוגש נגדו כתב אישום? מנשה ארביב(דוברות משטרת ישראל)

לפני כ-3 שבועות נדחה ערעורו של פינטו על ידי בית המשפט העליון, והוא צפוי להיכנס לכלא ב-16 בפברואר. מגזר הדין עולה כי "במהלך התקופה בה ניהל פינטו את עמותת 'חזון ישעיה' העוזרת לנזקקים, מונו בהנחייתו מספר מקורבים אליו כחברי עמותה וכבעלי תפקידי מפתח בה. במקביל, הועברו למערער ולרעייתו סכומים מצטברים בסך כולל של 1.2 מיליון דולר מכספי העמותה בארה"ב, שהופקדו בחשבון הבנק של גברת פינטו. המערער וגברת פינטו העבירו את הכספים למוטבים שונים, לרבות לבני משפחתם, ועשו בהם שימוש לצרכים אישיים, כגון תשלומים עבור טיסות ובתי מלון".

 

  • תגיות: