ברקוד: מי עומד מאחורי חברת השיווק שהונתה מאות קשישים וניצולי שואה?

בעוד שרוב הישראלים נוטים לנתק את שיחות הטלפון הטורדניות מחברות השיווק הטלפוני, קשישים רבים מתקשים להתמודד עם שיטות השיווק האגרסיביות, ומאבדים מאות ואף אלפי שקלים מחסכונותיהם. כתב אישום ראשון מסוגו הוגש נגד חברת הטלמרקטינג "סופר דיל", בו עולות עדויות רבות של קשישים ונכים אשר הונו לכאורה על ידי נציגי החברה

עושק של קשישים הוא לא תופעה חדשה בחברה הישראלית. חברות שיווק טלפוני, מנצלות עובדה זו ומצליחות להוציא מהם מאות אלפי שקלים.

 

"אוכלוסיית הקשישים במדינת ישראל היא האוכלוסיה הנפגעת ביותר מהפעילות של החברות האלה", אומרת אניטה יצחק, סגנית הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן.

 

לאחרונה, הוגש כתב אישום ראשון מסוגו, על ידי הרשות לסחר הוגן כנגד חברה שנקראת "סופר דיל". חוקרי הרשות לסחר הוגן פשטו לפני מספר חודשים על משרדיה.

 

"החברות האלה עובדות בדרך כלל בתוך קבוצות. אותו בן אדם מחזיק מספר חברות מקבילות שפועלות בשיטת הטלמרקטינג", מספרת יצחק, "הם מנסים בדרכי עורמה להוציא את מספר כרטיס האשראי, כאשר הם מתחילים לקרוא מספר מסויים ומבקשים להשלים אותו".

 

לעתים מדובר באנשים בודדים, מוגבלים בתנועה, שהשמות שלהם נכנסים למאגרים בלתי חוקיים והם הופכים לקורבנות. סכומי החבילות שהם מקבלים הולכים וגדלים, והם לא מצליחים להתנתק מהחברה. אם החברה נסגרת - השם שלהם עובר לחברה אחרת.

 

מחסני חברת סופרדיל
 

מחסני חברת סופרדיל(חדשות 10)

כאשר מכמתים את כלל העבירות בכתב האישום הסכום מגיע ל-43 מיליון שקלים והעונש המקסימלי על העומד בראשה, כנושא המשרה בתאגיד, יכול להגיע ל-14 מיליון שקלים נוספים.


מחברת "סופרדיל" נמסר בתגובה:" כתב האישום הוגש לפני תקופה קצרה ועורכי הדין מטעמינו טרם קיבלו את חומר החקירה. לכשיתקבל החומר יגובש קו הגנה. לכל אדם וכל חברה עומדת לו חזקת החפות עד שלא הוכח אחרת ולא אחת קרה שכתב אישום שהוגש ברעש הסתיים בקול ענווה חלוש".

 

"לחברה שירות לקוחות מקצועי ויעיל שנותן מענה לכל תלונה או פנייה של לקוח. חבל שמכפישים ומוציאים דיבתם של שם חברה ומנהליה מבלי לבדוק את העובדות לאשורן, וזאת רק מתוך מטרה לספק אייטם תקשורתי מטעמי רייטינג, תוך שיטת תחקיר לפיה הכתבים משיגים גבול ונוקטים בשיטת איומים על עובדי החברה בניסיון לקבל תמונה או תגובה שתתאים לרוח הכתבה".

 

הערה: אין כל קשר בין החברה שהוזכרה בכתבה לבין רשת חנויות החשמל "חשמל נטו".

 

  • תגיות: