10tv, 10tv

תושב חולון נעצר עם סכין בהפגנה: "רציתי לפגוע בשמאלנים"

זה עלול היה להיות פיגוע קשה של יהודי נגד פעילי שמאל מתנועת שוברים שתיקה, שלום עכשיו ומרצ: ברגע האחרון המשטרה הצליחה לסכל, על פי החשד, פגיעה פיזית בפעילים במהלך הפגנה שהתקיימה לפני כשבוע בתל אביב. צעיר רעול פנים שנשא עליו סכין נלכד על חם והודה לטענת המשטרה: "רציתי לפגוע בשמאלנים". הצעיר, אגב, הוא בעצמו מתנדב במשטרה

  • פורסם ב:
  • 28/12/2015 21:44
  • |
  • עודכן ב:
  • 28/12/2015 22:25
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

פרסום ראשון: סוכל פשע שנאה נגד פעילי שמאל. ב-19 לדצמבר, לפני כשבוע, נערכה בתל אביב הפגנה של ארגוני שמאל - תחת הכותרת "שוברים שתיקה". מאות אנשי שמאל מחו על ההסתה לטענתם - מצד הימין, נגד הנשיא ראובן ריבלין, וכנגד פעילי הארגון. ההפגנה אושרה על ידי סגן מפקד מחוז ת"א יורם אוחיון, וכוחות רבים מתחנת לב תל אביב ליוו את המפגינים. לקראת סוף ההפגנה התרחש, לדברי בכירים במשטרת ת"א, אירוע חמור ביותר.

 

צעיר בן 18 מחולון הגיע לצומת קינג ג'ורג' והנביאים, והשליך בקבוק זכוכית לעבר המפגינים כדי לפגוע בהם. למרבה המזל בקבוק הזכוכית שהושלך לא פגע באיש. מעטים הבחינו בצעיר, שהגיע - כך לטענתו - כדי לפגוע בשמאלנים ולדקור אותם. על פניו נראה כי התקיפה תוכננה מראש.


מרדף ברחוב הנביאים


כוח בילוש גדול של תחנת לב תל אביב היה במקום, וברחוב הנביאים מתחיל להתנהל מרדף אחריו. כשהוא נתפס, נמצאים בכליו חמישה בקבוקי זכוכית וסכין מטבח גדולה נפלה מתיקו. החשוד סיפר לחוקריו כי לא הייתה לו כוונה לרצוח, אלא רק לפצוע אם יהיה משהו, כלשונו.

 

הפגנת שלום עכשיו ושוברים שתיקה בתל אביב, לפני שבוע, בה תוכננה להתבצע הדקירה
 

הפגנת שלום עכשיו ושוברים שתיקה בתל אביב, לפני שבוע, בה תוכננה להתבצע הדקירה(חדשות 10)

הצעיר בן ה-18 לא הספיק לממש את התוכניות אותן זמם לבצע, על פי החשד. כןח הבילוש של תחנת לב ת"א פעל במהירות- ועצר אותו בזמן.

 

השנאה הפוליטית משני הצדדים מורגשת היטב בחודשים האחרונים - בעיקר ברשתות החברתיות. לפני כשבוע המילים הפכו של המקלדת הפכו לסכין - שבמזל רב, נתפסה בזמן.

 

עדיין לא ברור מדוע המעצר הדרמטי לא דווח לתקשורת עד הערב. אחרי הכישלון המודיעיני במצעד הגאווה בירושלים, שהסתיים ברציחתה של שירה בנקי ז"ל, שוטרי לב תל אביב עשו עבודה טובה, איתרו את הצעיר כשהשליך את בקבוק הזכוכית, ומיד לאחר מכן דלקו אחריו ועצרו אותו כשהוא רעול פנים וחמוש בסכין.

 

האירוע עצמו, מבחינה חקירתית, נמצא בעדיפות עליונה בתחנה - וכל המשאבים מוקצים כדי לסיים את הסיפור כמה שיותר מהר. עוד פרט מעניין, שהתברר כנכון: החשוד סיפר בחקירתו כי הוא מתנדב במשטרה. אותו צעיר פעיל מאוד ברשתות החברתיות, ובמסגרת התנדבותו התנסה בכלי נשק ובאמצעי לחימה שונים באימונים שלו. בדף הפייסבוק שלו, הטיף הצעיר "לשרוף שמאלנים" בין היתר בדף הפייסבוק הפופולרי של "הצל".

 

החשוד בפשע שנאה נגד מפגיני שמאל
 

החשוד בפשע שנאה נגד מפגיני שמאל(פייסבוק)

גלאון: "האחריות לשפיכת דמם של אנשי השמאל - על שרי הימין"

יושבת ראש מפלגת מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון, הגיבה לפרסום: "את הטיפול באסון שכמעט ונגרם בהפגנת שלום עכשיו, שוברים שתיקה ומרצ, אי אפשר לעצור בחקירת החשוד שנתפס עם הסכין. האחריות לשפיכת דמם של אנשי השמאל היא על שרי ממשלת הימין שמסיתים בחוסר אחריות נגד ארגוני החברה האזרחית, מפלגות השמאל והפעילים. יש לחקור את מי שעושה דה-לגיטימציה ושולח במילותיו נערים בני 18 לפגוע באזרחים שיצאו לממש את זכותם הדמוקרטית ולהפגין נגד סתימת הפיות".

 

יריב אופנהיימר, מנכ"ל "שלום עכשיו": "נסיון הפיגוע במפגיני שלום עכשיו בתל אביב הוא תוצאה ישירה של ההסתה וקמפיין השנאה שמובילה הממשלה. דמם של אנשי השמאל מופקר ושרת המשפטים מלבה את האש".

 

מיוזמת 'עומדים ביחד', שארגנה את ההפגנה נמסר: "אווירת ההסתה נגד השמאל וארגוני זכויות האדם, אותה מובילה הממשלה, מתגלה כבעלת תוצאות קטלניות. קו ישר נמתח בין הסכין שהונפה בסרטון ההשתקה של 'אם תרצו', לבין הסכין שכמעט והונפה כלפי פעילי השלום ש-'אם תרצו' ניסו להעלים. מול המתקפה על הדמוקרטיה, אנחנו מתעקשים לעמוד ביחד: יהודים וערבים, נגד הכיבוש והגזענות, בעד שלום ושוויון".

  • תגיות: