המרדף אחר האקזיט: עד כמה הקמת סטארט-אפ היא ערובה להצלחתו?

המרדף אחר האקזיט|הפרק הראשון: סיפוריהם של כמה מהכוכבים הגדולים של תעשיית הסטארט-אפים בישראל, שנחשבת אחת המובילות בעולם. נבדוק עד כמה הקמת סטארט-אפ היא ערובה להצלחתו ונכיר גם את מי שלא מוכן לוותר, גם אם הדרך לאקזיט ארוכה ומתישה

זה הפך להיות החלום הישראלי הגדול ביותר, הסטארטאפ. 1,000 חברות הוקמו בישראל רק בשנה שעברה, כשכולן משוכנעות שבידהן הדבר הבא שינשה את העולם ואולי גם יגרור לחברות ענק כגוגל לפתוח את הכיס ולשלוף צ'ק שמן במיוחד.

 

רוצים לקבל את כל חדשות הדיגיטל והדברים הכי ויראליים ברשת? עשו לנו לייק בפייסבוק


לצד החלום הגדול להביא שינוי לעולם, יש גם הרבה מאוד כסף שמונח על השולחן, כשהאקזיטים, המימוש הכלכלי של הרעיון הגדול, הפכו יותר ממאה ישראלים למליונרים בכל שנה הכינוי סטארטאפ ניישן אומת הסטארטאפ דבר בישראל שמייצרת הכי הרבה חברות הזנק לנפש.

 

החלום הגדול: הצ'ק השמן מגוגל
 

החלום הגדול: הצ'ק השמן מגוגל"(GettyImages/אימג'בנק)

התעשייה שהחלה ביזמיםים מעטים נועזים לפני חמש עשרה שנים לא מפסיקה לגדול - אלף ומאתיים סטארט-אפים הוקמו בישראל רק השנה, בסך הכול פועלות בישראל ששת אלפים וחמש מאות חברות הזנק. התעשייה הזאת גייסה השנה, שימו לב - ארבעה מיליארד וארבע מאות מיליון דולר שהם כשבעה עשר מיליארד שקלים.

 

 

 

משה חוגג מייסד ומנכ
 

משה חוגג מייסד ומנכ"ל מובלי(סיון פרג', יח"צ)

לחצו כאן לצפייה בפרק השני: המרדף אחר האקזיט: המחיר הכבד בדרך להגשמת החלום

לחצו כאן לצפייה בפרק השלישי: המרדף אחר האקזיט: מי מרוויח מתרבות האקזיט?

לחצו כאן לצפייה בפרק הרביעי והאחרון: המרדף אחרי האקזיט: המועדון הסגור של 8200

משה חוגג מנהל היום קרן הון סיכון - מהמגדל שבתל-אביב הוא מסתכל מלמעלה על בירת הסטרטאפ הישראלית ומנסה לשים עין על הכוכבים העולים הבאים. למובלי שלו, רשת חברתית מבוססת התמונות, יש היום 22 מיליון משתמשים ובשיאה שוויה הוערך ב 300 מיליון דולר. גם אדן שוחט עשה את המכה הגדולה, עכשיו הוא מלמד את דור הסטארט-אפיסטים הבא איך לעשות את זה נכון.

 

אנחנו פוגשים אותו ביום שבו הקרן שלו מעבירה את משרדיה להשקעה הכי שאפתנית שלה - מיזם WEWORK - הדבר הכי חם בְּתעשיית ההזנק: רשת בינלאומית של מתחמי ענק, קהילה יוקרתית שבה כל מי שיש לו רעיון טוב, יכול לקנות לעצמו כיסא ושולחן.  חַבַרוֹת כמו WEWORK הופכות את מֶלֶאכֶת בניית הסטארט-אפ לקלה הרבה יותר: רק תבוא עם הרעיון הטוב שלך, תתיישב מול המחשב וסביבך יהיו האנשים שיכולים לעזור לך לצמוח - אבל כשמבּיטים מקרוב, התמונה מורכבת הרבה יותר: מכון המחקר IVC גילה כי מתוך 10,000 סטארט-אפים שהוקמו כאן בחמש עשרה השנים האחרונות, מחציתם נסגרו לאחר שניכשלו בהוצאה לפועל של המוצר שלהם, או בשיווקו. והנה היום, רק ארבע מתוך מאה חברות שמוקמות יוכתרוּ ככל הנראה בְּהצלחה - וויימכרוּ במחיר שעולה על סכום ההשקעה בהן או יעסיקו מאה עובדים. השאר שורדות בקושי, משקיעות את הנשמה - שורפות ומגייסוֹת עוד ועוד כסף כדי שהעסק ישרוד.

  • תגיות: