משפחתה של הנערה המחבלת שנורתה למוות על ידי שוטר דורשת: "החזירו לנו את הגופה"

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, אמר כי הוא מעניק גיבוי מלא לשוטר שירה למוות בנערה המחבלת בחודש שעבר ופצע קשה את הנערה השנייה. אמש פורסם כי גורמים במשטרה מתחו ביקורת על פתיחת החקירה במח"ש, ובינתיים במשפחת המחבלות מברכים על החקירה ודורשים להחזיר את הגופה לידיהם

בבית משפחת הילדות המחבלות שבקלנדיה, בירכו היום (שני) על חקירת המחלקה לחקירות שוטרים נגד החבלן ממחוז ירושלים, שירה בשתיים בשוק מחנה יהודה בחודש שעבר, לאחר שביצעו פיגוע דקירה באמצעות מספריים.

 

"לא היה שום צורך לירות בה", אומרת אמה של המחבלת הדיל עואד, אשר נורתה למוות על ידי החבלן, "מספרי יצירה יכולות בכלל להרוג?".

 

החבלן נחקר בנוגע לנסיבות הירי, בעקבות סרטון הווידאו שבו הוא נראה יורה במחבלת בת ה-16 ובבת דודתה בת ה-14. הטענה נגדו היא כי הוא ירה בנערה לאחר שכבר לא נשקפה ממנה כל סכנה.

 

אמה של המחבלת השנייה, אשר נפצעה מהירי, דורשת להחזיר את גופתה של הדיל, המחבלת שנהרגה, וטוענת כי בתה נורהאן ניצלה באורח נס.

 

בקלנדיה מאמינים כי חקירתו של חבלן המשטרה במח"ש מעלה מחדש את סוגיית נטרול המחבלים על ידי כוחות הביטחון הישראליים, במיוחד בכל הנוגע לילדים מחבלים. "אנחנו יודעים שהם לא עושים עבודה נאמנה בכל הקשור אלינו. אולי בין הישראלים עצמם יש אמון", אומר דודן של הנערות.

 

 

 

"מספרי יצירה יכולות בכלל להרוג?". תיעוד מפיגוע הדקירה בירושלים(ללא קרדיט)

חבלן המשטרה טוען באמצעות עורך דינו כי ירה במחבלת מפני שחשש כי היא נושאת עליה חגורת נפץ ותנסה להפעילה.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, אמר כי הוא מעניק גיבוי מלא לחבלן ולא מבין מדוע החליטו במח"ש לפתוח נגדו בחקירה.

 

"אני לא מצליח להבין איך כל פעם מנסים לשפוט את כוחות הביטחון על החלטות של שבריר שנייה, כאילו מדובר באיזושהי מעבדה וכאילו אפשר בשנייה להבין את כל הסיטואציה", אמר ארדן בכנסת.

 

גורמים במשטרת ירושלים מסרו כי עצם החקירה תקשה על התנהלות השוטרים בנטרול מחבלים, שהרי מעתה יחשבו פעמיים כאשר ניגשים לטפל בפיגוע דקירה ובפיגועים דומים.

  • תגיות: