פרסום ראשון: תלונה נוספת נגד ניצב רוני ריטמן

השוטרת שהתלוננה כי ראש להב 433, ניצב רוני ריטמן, הטריד אותה מינית הגישה תלונה בנוגע למקרה נוסף שאירע לכאורה בין השניים. התלונה השנייה הוגשה בעקבות דיווח של קצין בדימוס אשר נכח באותה העת במקום. בכירים במשטרה לחדשות 10: "סיים את דרכו במשטרה"

לחדשות 10 נודע הערב לראשונה כי קצין בכיר בדימוס הגיע הבוקר (שני) למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים, שם דיווח על אירוע הטרדה מינית נוסף שביצע לכאורה מפקד להב 433, רוני ריטמן, באותה השוטרת שהתלוננה נגדו בעבר.

 

על פי גרסתו של הקצין, האירוע אירע לפני כחמש שנים ובוצע באותו האזור בו אירעה ההטרדה הקודמת. לדבריו, השלושה נכחו באותו החדר בזמן שריטמן הטריד מינית את המתלוננת ואף ניסה לבצע בה מעשה מגונה.

 

השוטרת ששמעה על תלונתו של הקצין זומנה למשרדי המחלקה, אישרה את הפרטים, והעידה בנוגע למקרה. בתוך כך, גורמים בכירים במשטרה מעריכים כי ריטמן סיים את דרכו במשטרה. "לא רואים איך הוא חוזר לתפקידו", הם אמרו הערב לחדשות 10.

 

הלילה עבר ריטמן בדיקת פוליגרף פרטית לאחר שהמחלקה לחקירות שוטרים סירבה לבקשתו להיבדק. בבדיקה נמצא כי הוא דובר אמת בשאלות הנוגעות לעבירות המין המיוחסות לו. בין היתר, נמצא מפקד להב 433 דובר אמת בשאלות "האם ניסית לנשק בכוח שוטרת לפני חמש שנים" וכן "האם אמרת לשוטרת דברים בעלי אופי מיני".

  • תגיות: