המשורר האיראני שהגשים חלום והגיע לישראל: "המקום הכי טוב בעולם"

פיאם פיילי בן ה-30, משורר איראני שהוא הומו מוצהר, הגיע לביקור בישראל לרגל השקת ספרו החדש שתורגם לעברית. בראיון לחדשות 10 הוא מדבר על התסכול של הדור הצעיר באיראן, הפחד ממשטר האייתוללות, והאהבה הגדולה והדי מפתיעה שלו לישראל: "העם האיראני לא שונא את ישראל כמו שבישראל לא שונאים את איראן".

המשורר האיראני פיאם פיילי (30) זכה להגשים את חלומו והגיע לישראל להשיק את ספרו החדש שתורגם לשפה העברית. בראיון לחדשות 10 הוא מתייחס לעובדת היותו הומו תחת שלטון משמרות המהפכה ועל הסכנה הנשקפת לחייו.

 

"הייתי נער שהבנתי שאני הומו. הידיעה הזו מלווה בפחד, המשמעות של זה היא שחיים שלך תמיד בסכנה" הוא מספר ומוסיף כי "צריך להוכיח למשמרות המהפכה שהעונש לאהבה זה לא תלייה".

 

את ספרו הראשון של פיילי אישרו משמרות המהפכה לפרסם לאחר שצנזרו שירים מתוכו, ומאז נכנס לרשימה השחורה - אף בית דפוס אינו רשאי להדפיס את ספריו. בעודו חי תחת משטר האייתולות באיראן, יצר קשר עם מתורגמנית ישראלית שהחלה לתרגם את אחד מספריו לעברית.

 

הגשים חלום והגיע לישראל. פיאם פיילי
 

הגשים חלום והגיע לישראל. פיאם פיילי(חדשות 10)

אחרי שנעצר שלוש פעמים על ידי הרשויות במדינתו הבין פיילי שהגיע הזמן לברוח. הוא נמלט לטורקיה לפני פחות משנה. "המצב הפך קשה יותר, ראיתי שמשפחתי משלמת מחיר יקר על ההרפתקאות שלי. יצאתי מאיראן שהרגשתי שהחיים שלי הגיעו למבוי סתום".

 

אתמול הוא זכה להגשים את החלום הישן שלו- לבקר בישראל. "אני חושב שזה המקום הכי טוב והכי יפה בעולם. העם האיראני לא שונא את ישראל כמו שבישראל לא שונאים את איראן".

  • תגיות: