עימות דרמטי בחדר החקירות: ניצב רוני ריטמן נגד עדת הראייה

ראש להב 433 מסתבך - וגורמים בחקירה סבורים כי ניצב ריטמן כבר לא יוכל לחזור לתפקידו הקודם. בינתיים, התעמת ריטמן בחדר החקירות עם שוטרת שהיתה עדת ראייה להטרדה המינית לכאורה שבוצעה לפני 5 שנים • גם בתפקידים אחרים צפויה טלטלה: ניצב יורם הלוי עשוי לזוז למחוז ירושלים, ולשלוח את צ'יקו אדרי לתל אביב

שמו של רוני ריטמן, מפקד יחידת להב 433 החשוד כי הטריד מינית שוטרת, פורסם היום (ראשון) - בפרשה שעלולה להביא לסוף דרכו במשטרה של הניצב, לאחר 28 שנים בשורות הארגון.

 

על פי גורמי חקירה, ריטמן לא יוכל לחזור עוד לתפקיד הרגיש בו כיהן. במחלקה לחקירות שוטרים מייחסים אמינות רבה לתלונה נגד המפקד, וגם לעדויות הראייה שמגיעות מצד קצינות המקורבות לריטמן.

 

"אני סומך על רשויות החוק ועל מח"ש שיעשו את העבודה", אמר היום ריטמן, ומקורביו דיברו על ניסיון לחסל את הקריירה שלו - שמאחוריו עומד תת-ניצב בכיר, ששלח את העוזרת שלו להגיש את התלונה. במח"ש, אגב, מודעים לכך, אבל מנסים לבדוק את התלונה במנותק מכך. "מה שמדאיג זה שכאשר יש מניע ויש אנשים שמוכנים לשקר כדי להשיג את התוצאה - פה המניע הופך לחשוב מאוד", מספר עו"ד ירון לונדון, פרקליטו של ריטמן.

 

אותה מתלוננת תיפגש בימים הקרובים עם הקצין הבודק שישאל אותה על יחסיה עם אותו התת-ניצב שבגללו הוגשה התלונה. בינתיים נפגש הניצב ריטמן לעימות דרמטי עם השוטרת עדת הראייה, שדיברה איתו בחקירה על אותה תקרית ששינתה הכל.

 

במשטרה מעריכים: "לא יחזור לתפקידו". ניצב רוני ריטמן
 

ניצב רוני ריטמן, מפקד להב 433 במשטרה(חטיבת דובר המשטרה)

המפכ"ל החדש רוני אלשיך אמור להיכנס לתפקידו ביום חמישי במקום הניצב הפורש בנצי סאו. היום הוא בחר סמפכ"ל, זוהר דביר, אבל בקרוב יצטרך לבצע שורה ארוכה של מינויי בכירים: מחליף לדביר במחוז הצפוני, כנראה ג'מאל חכרוש ימונה למחוז חוף ויהפוך לניצב המוסלמי הראשון במשטרה; יורם אוחיון משמש כממלא מקום בתל אביב כבר כמעט שנה, שלומי מיכאל פרש במפתיע ממחוז ש"י, ומפקד אגף התנועה ירון בארי עומד בפני דין משמעתי.

 

יורם הלוי, מפקד מחוז דרום ששקל לפרוש, עשוי להתמנות בסופו של דבר למפקד מחוז ירושלים ולקבל עוד סמכויות נרחבות - בעוד מפקד מחוז ירושלים הנוכחי, צ'יקו אדרי, יעבור במקרה כזה למחוז תל אביב. כך יוכלו במשטרה לשמר את כוח האדם לאחר פרישתו של ניצב בנצי סאו, ששימש כמ"מ המפכ"ל.

  • תגיות: