במשטרה מגבים את החבלן שירה פעמיים במחבלת בי-ם: "סבר שהיא לא פגועה משמעותית"

האם השוטר שנטרל את המחבלות בירושלים חצה גבול כאשר ירה באחת מהן פעמיים? במשטרה סבורים אחרת, ומסבירים כי כבר אירע בעבר שמחבלים אשר נורו ניסו לקום ולהמשיך לדקור. בינתיים, בצה"ל מתגברים כוחות בגוש עציון ומחייבים פלסטינים לעבור בידוק בטחוני – ולו כדי שיימנע הפיגוע הבא

בעקבות הביקורת על התנהלות השוטר שירה פעמיים באחת המחבלות שהוציאו לפועל את פיגוע הדקירה אחר הצהרים בירושלים, במשטרה מסבירים כי החבלן "לא סבר שהמחבלת פגוע במידה משמעותית" וכי אירע בעבר שמחבלים אשר נורו ניסו לקום ולהמשיך לפגע - כמו בפיגוע הדריסה ברחוב מלכי ישראל.


החבלן, על פי המשטרה, היה הראשון שהגיע לזירה. לאחר ששתי המחבלות לא נענו לקריאתו לעצור, הוא ירה בהן ולאחר שסבר כי הראשונה לא פגועה במידה משמעותית, ירה בה פעם נוספת. כתוצאה מכך, מחבלת אחת נהרגה והשנייה פונתה לקבלת טיפול רפואי במצב קשה.


למען הסר ספק, במשטרה מסבירים כי הנהלים לא השתנו וכי החובה על אנשי כוחות הביטחון בשטח היא לנטרל את המחבלים, להבדיל מלהרוג אותם. יחד עם זאת, מובן כיצד נוצר הבלבול - לאור העובדה שנבחרי ציבור כמו בנט, ברקת ולפיד ממשיכים לקרוא למות המחבלים בשטח.

 

זירת הפיגוע בשוק מחנה יהודה בירושלים
 

זירת הפיגוע בשוק מחנה יהודה בירושלים(דוברות מד"א)

יהיו אשר יהיו המניעים שהביאו את שתי המחבלות, בנות 14 ו-16 בלבד, לנסות לדקור עוברים ושבים ברחוב - מובן שגורלן לא עשוי למנוע ממחבלים קטינים נוספים לנסות להוציא לפועל פיגועים דומים. בחברון כבר נעצרו מספר נערות שסיפרו בחקירתן כי תכננו לבצע פיגועים אך ורק משום שנכשלו במבחן או שהושפלו על ידי המורה בבית הספר.


הדקירות עצמן, על כל פנים, נלמדו מסרטונים מופקים היטב שמסבירים למחבלים הפוטנציאלים כיצד לבצע את זממם. בצה"ל מנסים בימים אלו להיאבק בהסתה הפלסטינית באמצעות תגבור הכוחות בשומרון עם לוחמי חטיבת כפיר.


בינתיים, צומת הגוש מוכרז כשטח סטרילי - מה שמאלץ את הפלסטינים שאינם עובדים באזור לעבור בידוק טרם התחככותם בעוברי האורח הממתינים לתחבורה הציבורית.

  • תגיות: