גורמי ביון ערבים: "דאע"ש ישתמש בתשתיות באפריקה לתכנן פיגוע גדול"

גורמי מודיעין במדינות ערב טוענים כי ארגון המדינה האסלאמית יעזר בתשתיות באפריקה על מנת לתכנן פיגוע רב נפגעים. הארגון הקיצוני פרסם סרטון שבו נראה אדם עם חגורת נפץ על רקע הטיימס סקוור. "דעו לכם אויבי אללה שדברים רעים יפקדו אתכם. אנחנו נפוצץ את הבית הלבן"

את החששות בפריז מפיגוע נוסף חיזק היום (חמישי) ארגון המדינה האסלאמית, דאע"ש, שפרסם סרטון שבו איים לבצע פיגוע נוסף בצרפת ובמדינות נוספות.

 

אובמה: "דאע"ש תחוסל סופית אך ורק בתום שלטונו של אסד"

 

ארגון דאע"ש פרסם סרטון המאיים על ניו יורק, מפקד המשטרה המקומית: "אין סיבה לדאגה"

 

בסרטון תעמולה שהופץ נראה איש חגור חגורת נפץ באמצע הטיימס סקוור בניו יורק. "אנחנו מפצירים לבצע פעולות דומות", נאמר בסרטון, "לכל מדינות הצלב, דעו לכם אויבי אללה שדברים רעים יפקדו אתכם. "אנחנו נפוצץ את הבית הלבן ונהפוך אותו ליותר שחור מהאש שלהם".

 

גורמי ביון ערבים טוענים כי הארגון ישתמש בתשתיות של הארגון באפריקה, שם הפיקוח רופף יותר. ההוראה לביצוע שרשרת פיגועים חמורה יותר מזו שהתרחשה בפריז נתנה על ידי מנהיג הארגון הקיצוני, אבו בכר בגדדי, שהוא זה שאף נתן את האות לביצוע הפיגועים בעיר האורות.

 

בינתיים, המשיכו התקיפות נגד יעדי דאע"ש בסוריה. בין השאר הותקפה שיירה של משאיות עם נפט בסוריה כאשר המטרה היא לפגוע במקורות המימון של דאע"ש. על פי דיווחים, ישנם פעילים של ארגון המדינה האסלאמית שנהרגו במהלך התקיפות.

 

עבד אל-חמיד עבאוד, מתכנן מתקפת הטרור בפריז
 

עבד אל-חמיד עבאוד, מתכנן מתקפת הטרור בפריז(רויטרס)

  • תגיות: