פרשנות: אבו מאזן מנסה להרגיע? פתח והטלוויזיה מעודדים את המחבלים

בערוצים הרשמיים של הרשות הפלסטינית קוראים למחבלים שאהידים, סאאב עריקאת מאיים בתביעות נגד ישראל לבית הדין הבינלאומי בהאג, ובכירי פתח אומרים לראש הרשות הפלסטינית שלא יתנגד לגל הטרור, למרות אזהרות הישראלים שהדבר יעלה לו בכסאו

מערכת הביטחון ממשיכה להציג את אבו מאזן כמי שמנסה לרסן את גל הטרור, ואפילו ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי מתחולל אצלו שינוי בימים האחרונים - אבל גם בתקופה רצחנית שכזו, המסר שיוצא מלשכתו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אינו מגנה את הטרור, ואפילו להיפך.

 

עמדתו של אבו מאזן משתנה מיממה ליממה. בימים האחרונים קורה אצלו בלשכה תהליך במסגרתו אנשים מהפתח אומרים לו 'יש פה גל, התקוממות, אל תתנגד, תזרום עם זה' - וזאת למרות שהישראלים אומרים לו כי המצב עלול לסכן את כסאו.

 

במסיבת עיתונאים אתמול עם ראש ממשלת הודו, אמר עבאס כי צריך להרגיע את ההסלמה. מצד שני, יועצו נביל אבו רדיינה מאשים את ישראל כי "הוציאה להורג ילד בן 13". ברשות הולכים על אינתיפאדה מדינית - לתבוע את ישראל בהאג. "נגיש שלוש תביעות נגד נתניהו ושר הביטחון שלו", אמר היום סאאב עריקאת, "אחמד מנאסרה, ילד בן 13, נורה בצווארו וצעקו לו 'תמות יא בן שרמוטה'. לאיזה תרבות ומוסר נמוכים הוביל את ישראל המצב?".

 

גינויים, אם חיפשתם, אין. התקשורת הפלסטינית, גם הטלוויזיה הרשמית של הרשות, מלבה את הפיגועים, קוראת למחבלים שאהידים, בכיר בפתח הצהיר אתמול כי צריך להמשיך את הגל. מתבצעת האדרה, גלוריפיקציה של השאהידים.

 

בירושלים, עוברת ג'בל מוכאבר תהליך מואץ של חמאסיזציה, הנוח מאוד לרשות הפלסטינית מכיוון שהשכונה אינה נמצאת בשטחה.

 

אבו מאזן, אתמול. ממשיך לדבר כפול
 

אבו מאזן, אתמול. ממשיך לדבר כפול(רויטרס)

  • תגיות: