ירושלים: מחבל דקר חייל, ניסה לגנוב את נשקו - ונורה למוות

מצבו של חייל צה"ל הוגדר קל עד בינוני לאחר שנדקר על ידי מחבל באוטובוס נוסע בכניסה לירושלים. נהג האוטובוס, שהבחין כי המחבל מנסה לגנוב את נשקו של החייל, עצר את הרכב - אך המחבל הצליח לחטוף את נשקו של אחד השוטרים שעלה על האוטובוס. הוא נורה אז למוות במקום

מחבל ניסה הערב (שני) לחטוף נשקו של חייל כבן 20 בקו אוטובוס 85 ברחוב שז"ר שבכניסה לירושלים. החייל, שנדקר בידי המחבל, נפצע באורח קל עד בינוני בפניו. המחבל נורה למוות במקום. חלק מנוסעי האוטובוס לקו בחרדה.

 

מדיווח ראשוני עולה כי המחבל ניסה לחנוק את החייל, ולאחר מכן ניסה לדקור אותו בעת נסיעה באזור בנייני האומה ופצע אותו באורח קל. נוסעי האוטובוס, שהבחינו במתרחש, נחלצו לעזרת החייל ובעוד אחד האזרחים ברכב נאבק במחבל, הנהג עצר את האוטובוס.

 

כוח משטרה שנמצא בסמוך נאבק עם המחבל, ולאחר שזה הצליח לתפוס את נשקו של אחד השוטרים - בוצע לעברו ירי מדויק והוא מת במקום. 2 מנוסעי האוטובוס לקו לאחר לכידתו בחרדה, וההערכה היא שמספרם יעלה בהמשך. החייל פונה לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא בהכרה וסובל מדקירות בראש ובזרוע.

 

יאיר ביר, חובש רפואת חירום במד"א שהגיע ראשון לזירה, סיפר: "הייתי בדרכי הביתה מהדרכת עזרה ראשונה שהעברתי כשלפני נסעה ניידת משטרה. ראיתי את השוטרים יוצאים מהרכב ורצים לכיוון אוטובוס שהיה בסמוך, מיד לקחתי את ציוד העזרה הראשונה שיש לי ברכב ככונן מד"א ורצתי אחריהם. כשנכנסו לאוטובוס השוטרים ניטרלו את המחבל ואני ניגשתי לצעיר כבן 20 שסבל מפצע דקירה בפנים".

 

בעקבות פיגוע הדקירה כביש אחת שבכניסה לעיר נחסם לתנועה. תנועת כלי רכב הופנתה לכביש 9, מנהרת הארזים. מאוחר יותר הוא נפתח מחדש לתנועה.

 

האוטובוס בו אירע פיגוע הדקירה בירושלים
 

האוטובוס בו אירע פיגוע הדקירה בירושלים(מדברים תקשורת)

מדובר בפיגוע הרביעי שמתרחש בירושלים בתוך יממה בודדה, כאשר לפני שעות ספורות נפגע נער בן 13 באורח אנוש מדקירה בשכונת פסגת זאב, בעת שרכב על אופניו. נפגע נוסף באירוע, כבן 20, פונה אף הוא לבית החולים הדסה הר הצופים במצב קשה.

 

שעה וחצי בלבד קודם לכן, נפצע באורח קל שוטר מג"ב בעת ניסיון לדקור מאבטח בשער האריות. המחבלת בת ה-16, תושבת מזרח ירושלים, נורתה למוות במקום.

בשעות הבוקר נורה מחבל פלסטיני למוות אחרי ששלף סכין לעבר מאבטח בשער האריות בעיר וניסה לדקור אותו. שוטרים שהיו בקרבת מקום הבחינו במתרחש, ירו במחבל והרגו אותו. באירוע לא היו עוד נפגעים.

  • תגיות: