ויראליות רצחנית: עולמם של המחבלים הבודדים ברשת

כיצד קם אדם, בוקר אחד, ומחליט לבצע פיגוע? צוות חדשות 10 נבר בעמודי הפייסבוק של "המחבלים הבודדים" וגילה שפע של טקסטים, סרטונים, שירים וחדשות. ביחד, הם יוצרים עולם תוכן שלם, שכל תכליתו להפוך את הצעיר הגולש ברשת – למחבל עם דם יהודי על הידיים

הרשת החברתית לא היתה קיימת באינתיפאדות הקודמות. היום היא חלק בלתי נפרד מעולמם של הצעירים הפלסטינים, שלא נולדו או היו ילדים קטנים כשהקודמים להם יצאו להוציא לפועל פיגועים רצחניים.


בכל פעם שמנסים למצוא את הרקע שמאחורי הדקירות והשנאה, הכתובת נמצאת על "הוול" - כלומר על הקיר של הרשת החברתית. מדי דקה מעדכנים שם על עוד פיגוע או מעודדים אחד שזה עתה התרחש, וכדי כך נוספים מגייסים עוד ועוד מחבלים - מבלי שאלו אי פעם ראו את עצמם ככאלה.


הדור שמגויס לגל הפיגועים ברשת החברתית הינו משולח רסן בלשונו, אינו נאמן להנהגה מסוימת ומשתמש במונחים דתיים להצדיק את הפגיעה ביהודים. פגיעה, שלשיטתו גם תבטיח את ניצחון העם הפלסטיני על היהודי.

 

עוד אודות ההסתה ברחוב הפלסטיני:

 

 

 

כתובת מחאה בעזה
 

כתובת מחאה בעזה(רויטרס)

דפי הפייסבוק של אתרי החדשות הפלסטינים הם תחנת המפגש של הצעירים הללו. כאן הם מקבלים עדכונים על מה שקורה, עם פרשנות לפיה אם הם לא יצאו לעשות פיגועים- לא יהיה אדם אחר שיעשה זאת.


הצעירים, כאמור לא זוכרים את האינתיפאדות הקודמות מהרחובות. הן מכירים אותן מהרשת, רואים בדאע"ש מקור לגאווה ותופשים פיגועים כפי שהם תופשים אופנה - משהו "שכולם עושים".

  • תגיות: