גרמניה: הרשויות מתקשות להתמודד עם אלפי מבקשי מקלט - והימין הקיצוני מתחזק

זרם גובר של מבקשי מקלט לגרמניה מביא בימים האחרונים את המדינה בעלת הכלכלה החזקה באירופה לוויכוח ציבורי אלים. ברחובות התרבו הפגנות הימין הקיצוני ועימן גם החשש מפיגועי שנאה. פליט מסוריה: "לא נראה שיש לנו כאן עתיד"

רק אתמול טען שר הפנים של גרמניה, תומאס דה מיזייר, כי ארצו עומדת בזרם מבקשי המקלט הגובר והולך שמגיע אליה. ואולם, פליטים בגן הסמוך למשרד הרווחה בעיר ברלין דיווחו הערב (רביעי) על עומס רב במקום כשברקע התנגדות ציבורית אלימה לקליטתם.

 

על פי נתונים חדשים, עד לסוף שנת 2015 יגיעו לגרמניה לבדה 450 אלף פליטים ומבקשי מקלט. למרות זאת, לפי שעה נאלצים רבים מהמגיעים להמתין בחום ללא מענה אל מול מוקדי הרווחה הקולטים אותם חלקית בלבד.

 

פליט ממלחמת האזרחים בסוריה הממתין בברלין, עורווה ח'טיב, סיפר לחדשות 10 כי הוא קרוב לייאוש. "אנחנו מקווים שיתנו לנו אישור לחדר קטן לא משנה היכן, אבל צפוף כאן מדי ובבלאגן הזה לא נראה שיש כאן עתיד", הוא אמר. לדבריו, "אני חושב לנסוע לבלגיה או להולנד, אני מאמין ששם יהיה טוב יותר".

בעקבות זרם מבקשי המקלט התרבו באחרונה בגרמניה ההפגנות מטעם הימין הקיצוני ועימן החששות מפיגועי שנאה כנגד מהגרים. התקשורת הגרמנית דיווחה כי ברשתות החברתיות התפרסמו קריאות גזעניות כמו "שהכושים יסתלקו" ו"צריך לשרוף אותם".

  • תגיות: