נתניהו ושטייניץ הדיחו את יו"ר רשות החשמל שהתנגדה למתווה הגז

אורית פרקש-הכהן, ראש רשות החשמל, הגיעה לסיום דרכה. כך הבינה היום הכהן לאחר ששר האנרגיה וראש הממשלה החליטו להקים רשות חדשה במקום זוט בראשה היא עומדת, מה שמהווה הלכה למעשה את פיטוריה. ההחלטה מגיעה לאחר שהכהן התנגדה נחרצות למתווה הגז וללא אישור ממליאת הכנסת או הממשלה

כך ייעשה לפקידה שהעזה להתנגד למתווה הגז: ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האנרגיה, יובל שטייניץ, החליטו להקים רשות חדשה במקום רשות החשמל ובכך לגרום הלכה למעשה לפיטוריה של העומדת בראשה, אורית פרקש-הכהן שהייתה אחת המתנגדות החריפות ביותר למתווה הגז שקידמו השניים.


ההחלטה שהתקבלה היום במהלך דיון של הקבינט הכלכלי-מדיני הייתה בניגוד מוחלט לדעתו של שר האוצר כחלון, אך זכתה לתמיכה חזקה מאוד של ראש הממשלה והשר הממונה על משק הגז. על פי ההחלטה, הרשות החדשה שתוקם ותחליף את רשות החשמל, תהיה כפופה לשר שטייניץ וכל מינוי, או פיטורין בה ייעשו בהחלטה של הדרג הפוליטי - מה שיפגע לאין שיעור בעצמאותה של הרשות.


נקודה בעיתית נוספת בהחלטה, היא העובדה שהקמת הרשות החדשה תעשה בתוך שבועיים וללא אישור של הממשלה, או מליאת הכנסת. השר שייטניץ הגיב להאשמות הקשות שהוטחו בו מכיוונם של בכירים במערכת הפוליטית ובמשק ואמר: "אמשיך לעבוד עם רשות החשמל כל עוד היא קיימת ואמשיך לעשות כן עם הרשות החדשה שתוקם".

 

אורית פרקש-הכהן, יו
 

אורית פרקש-הכהן, יו"ר רשות החשמל(חדשות 10)

  • תגיות: