עימותים בהפגנת יוצאי אתיופיה בת"א: מנהיגת המחאה נעצרה, חברי ועדת ההיגוי פרשו

ההפגנה השקטה בעקבות סגירת התיק נגד השוטרים שתועדו תוקפים את החייל דימאס פקדה התפתחה תוך מספר שעות לעימותים אלימים נוספים. 17 מפגינים נעצרו, בהם מנהיגת המחאה ענבר בוגלה. חברי ועדת ההיגוי, שמסקנותיה פורסמו מוקדם יותר היום, פרשו

ההפגנה שנערכה הערב (שני) מול מגדלי עזריאלי שבתל אביב במחאה על סגירת התיק נגד שני השוטרים שתועדו תוקפים לפני כחודש וחצי את החייל דימאס פקדה בשכונת ג'סי כהן שבחולון התפתחה לפני זמן קצר לעימותים אלימים.

 

לחדשות 10 נודע כי 17 מפגינים נעצרו, בהם מנהיגת המחאה ענבר בוגלה, שנטען כי חסמה כביש. כמו כן, דווח כי המפגינים ניפצו את שמשות מסעדת "הבראסרי" בתל אביב וכי כעת הצהירו חלק מהם שלא יתפנו מהאזור - עד שישוחררו המפגינים שנעצרו על ידי המשטרה. למרות זאת, סמוך לשעה 21:30 החלה ההפגנה להתפזר.

 

לחדשות 10 נודע בנוסף כי יוצאי אתיופיה שהיו שותפים בועדת ההיגוי המשולבת עם המשטרה הודיעו לפני זמן קצר על סיום תפקידם. זאת, לדבריהם, "לאור הפרסום של המשטרה בדבר אי קיום אפליית יוצאי אתיופיה וזאת עד לאחר שיחזרו בהם מההודעה האומללה".

 

במשטרה טוענים כי המפגינים התפרעו ויידו בקבוקי זכוכית ואבנים לעבר שוטרים ואזרחים שישבו בבתי הקפה הסמוכים לכיכר רבין. במשטרה מדגישים כי בעקבות ההתפרעות נגרם נזק לרכוש, מה שהביא להחלטה לנקוט בפעולות אכיפה כלפי מפרי הסדר.

 

הפגנת יוצאי אתיופיה בכיכר רבין
 

הפגנת יוצאי אתיופיה בכיכר רבין(דניאל בשך)

המלצות הוועדה, שפורסמו מוקדם יותר היום, כוללות מספר צעדים אופרטיביים להתמודדות עם תופעת האלימות המשטרתית לכאורה כלפי בני העדה. בין היתר, יוסבו 64 מתוך כ-300 תיקים פליליים שנפתחו לנוער ממוצא אתיופי לתיקים טיפוליים, "במטרה להשיב את הקטינים למסלול הנורמטיבי".

 

בעקבות ההפגנה נסגר מוקדם יותר רחוב קפלן נחסם לתנועה וכמו כן נחסמו העליות מנתיבי איילון למחלף השלום בכיוון מערב בלבד (התנועה לכיוון מזרח זורמת). שוטרי תנועה נמצאים במקום, מכווינים את התנועה ומפנים את הנהגים לדרכים חלופיות.

 

הפגנת יוצאי אתיופיה בכיכר רבין
 

הפגנת יוצאי אתיופיה בכיכר רבין(משטרת תל אביב)

  • תגיות: