ישראלים בדרום קוריאה הנגועה: "ה'מרס' הפך את הרחובות לשוממים"

בדרום קוריאה מדווחים ישראלים על שינוי באורח החיים על רקע ריבוי מקרי ההדבקה במדינה בנגיף ה'מרס' הקטלני. תלמידה ישראלית: "המורים הודיעו לנו על שבוע חופש". היום הופץ חוזר מנכ"ל מטעם משרד הבריאות הקורא להכין מראש את היוצאים מישראל למדינה האסייתית

כשברקע משגר משרד הבריאות חוזר המדגיש את הכנת היוצאים לדרום קוריאה לנסיעה למדינה מוכת נגיף ה'מרס' הקטלני, סיפרו הערב (רביעי) ישראלים הנמצאים במדינה על החוויה במקום.

 

נגיף ה'מרס' התפרץ לראשונה במדינות המזרח התיכון ובאחרונה הגיע לאזורים נוספים בעולם. איש עסקים השוהה בסיאול שבדרום קוריאה, איציק יונה, אמר: "האווירה מוזרה. אחד המקומות ההומים בעיר הבירה ביום ביום עומד עכשיו שומם. חלק מהאנשים מסתובבים עם מסיכות".

 

הטיפול הלאומי בדרום קוריאה כולל לפי שעה גם את מערכת החינוך. לדברי סטודנטית בעיר דאג'ון, חופית שלי, "המורים הגיעו אלינו והודיעו כי החליטו לתת לנו שבוע חופש".

 

"אנחנו מודדים לילדים חום מדי יום בבית הספר", תיאר מנהל בית ספר יסודי בדרום קוריאה, פארק סונג-סו והמשיך, "אם אחד מהם מראה סימני חום, אנחנו מודיעים מייד להורים ומשחררים אותו הביתה. מאוחר יותר נוקטים בצעדים נוספים".

 

על פי חוזר המנכ"ל שפרטיו נחשפו לראשונה בחדשות 10, אנשי בתי החולים נקראים בין היתר להימנע מקשר צמוד עם אנשים הסובלים ממחלה נשימתית ולהקפיד על היגיינה אישית. "לא מדובר בנגיף מדבק, אבל חששתי ואמשיך לחשוש כי זה בעצם נמצא לידנו בשכונה", אמר היום ראש שירותי בריאות הציבור, פרופ' איתמר גרוטו.

 

  • תגיות: