מסתמן: ניב אסרף שביים את חטיפתו יואשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות

לפני כחודשיים בדו ניב אסרף וחברו ערן נגאוקר סיפור חטיפה שהקפיץ מדינה שלמה. כוחות גדולים של צבא ומשטרה הוקפצו כדי לחפש במשך שעות אחר אסרף באיזור חברון, עד שהתגלתה האמת. כעת מסתמן כי נגד השניים יוגש ככל הנראה כתב אישום בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירה שהעונש עליה הוא עד חמש שנות מאסר

חמישה שבועות אחרי שניב אסרף וחברו ערן נגאוקר בדו את חטיפתו של אסרף, בפרקליטות מחוז ירושלים מתכוונים ככל הנראה להגיש נגד השניים כתב אישום בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

 

הסיבה לבחירה בסעיף הבלתי שגרתי הזה היא שלתפיסת הפרקליטות אסרף ונגאוקר רימו את המדינה - ובתמורה קיבלו תשומת לב ציבורית, פרסום ומשאבים של מערכת הביטחון.

 

העונש הקבוע בחוק לעבירה הזו הינו עד חמש שנות מאסר, כאשר הסעיף יצטרף לסעיפים נוספים של שיבוש הליכי משפט, בידוי ראיות והפרעה לסדר הציבורי. בפרקליטות עומדים לשלוח לשניים את כתב האישום בכפוף לשימוע, לשמוע מה יש להם לומר להגנתם ולקבל החלטה סופית בנושא בהמשך.

ב-2 באפריל התקשר נגאוקר למוקד 100 ודיווח כי אסרף יצא להביא כלים לתיקון תקר בגלגל רכבם סמוך לכפר הפלסטיני בית ענון, ומאז נעלמו עקבותיו. לאחר שעות ארוכות של חיפושים באזור חברון, חלחול ובית ענון, נמצא אסרף בן ה-22 בריא ושלם על ידי כוחות הביטחון ליד קרית ארבע.

  • תגיות: