אחות שנייה בבית החולים סורוקה חלתה בשעלת: 260 הורים לתינוקות נקראו לקבל טיפול מונע

האם תינוקכם נולד בבית החולים בין התאריכים 23.4.15-16.5.15? בסורוקה קוראים לכם לבוא ולהעניק לו טיפול מונע נגד הידבקות במחלה. בתוך כך, ייבדק כיצד אירע ששתי אחיות הלוקות בשעלת המשיכו לעבוד בקרבת יילודים – אף שאפשרות ההדבקה מסכנת את חייהם

יומיים בלבד לאחר שיותר ממאה משפחות יילודים נקראו לקבל טיפול מונע בבית החולים סורוקה שבבאר שבע, לאחר שאחות חלתה בשעלת, התרחיש חוזר על עצמו- כאשר הפעם מדובר בלא פחות מ-260 תינוקות בסכנת הדבקה.

 

מבית החולים נמסר כי בעקבות מקרה ההדבקה הראשון נערכו בדיקות לצוותים הרפואיים, דרכן נתגלה גם דבר מחלתה של האחות השנייה. כל התינוקות שנולדו אפוא בבית החולים בין התאריכים 23.4.15-16.5.15 נקראים לבוא ולקבל טיפול מונע באמצעות אנטיביוטיקה.

 

יש לציין כי אחת מבין האחיות שאובחנו כחולות במחלה חוסנה נגדה קודם לכן, ואולם גם אדם מחוסן עשוי להידבק במחלה כעבור מספר שנים - אם כי תסמיניה יהיו חלשים יותר. הסיכון להידבק במקרה זה במחלה נחשב לנמוך מאוד, אך בקרב תינוקות הוא עדיין נחשב למסכן חיים.

 

חדר לידה בסורוקה (אילוסטרציה). אף תינוק לא אובחן עד כה כחולה
 

חדר לידה בסורוקה (אילוסטרציה). אף תינוק לא אובחן עד כה כחולה(דינה פרנקל, סורוקה)

אף תינוק לא אובחן עד כה כחולה בשעלת, אך בבית החולים מפצירים בהורים לא לקחת סיכונים. יש לקחת בחשבון שתסמיני המחלה נראים שגרתיים במבט ראשון, ומסתכמים בעיקר בנזלת, דמעת ולעתים גם שיעול קל. זאת, כאשר רק בשלב השני מופיע שיעול קשה ומתמשך.

 

מובן שאיתור שתי אחיות חולות באותה מחלקה אינו תקין, ובבית החולים יבדקו כיצד התאפשר להן מלכתחילה לעבוד במחלקות שבהן ישנו סיכון גדול להדבקה - כגון מחלקת יולדות ויילודים. מדובר בנוהל שאמור להיאכף ישירות על ידי מנהל בית החולים.

 

  • תגיות: