ערן מלכה, קצין המשטרה החשוד במעורבות בפרשת רונאל פישר, חדשות 10

פרסום ראשון: רפ"ק מלכה, החשוד בהדלפת מידע לעו"ד פישר, החל לשתף פעולה בחקירתו

כשבוע לאחר שנעצר בחשד להדלפת חומרי חקירה רגישים לעורך הדין רונאל פישר, החל מי ששימש בעבר כקצין בכיר ביחידה לפשיעה כלכלית של להב 433 לשתף פעולה עם חוקריו. מלכה, על פי החשד, קיבל מפישר כספים תמורת העברת פרטים על חקירות לקוחותיו של עורך הדין

לחדשות 10 נודע כי רפ"ק ערן מלכה, החשוד כי הדליף לעורך הדין רונאל פישר מידע מודיעיני סודי בעת ששימש כקצין חקירות בכיר ביחידה לפשיעה כלכלית של להב 433, החל לשתף פעולה בחקירתו. זאת, כשבוע לאחר שנעצר ושמו הותר לפרסום כאחד החשודים במעורבות בפרשה.


מוקדם יותר היום נעצר גם איש עסקים ובכיר בתקשורת הישראלית לשעבר, בחשד שקיבל מידי פישר מידע שהצטבר אודות החשדות והחקירות שהתנהלו נגדו במשטרה. גם במקרה זה, על פי החשד, הגיע המידע הסודי מידיו של רפ"ק מלכה.


מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי הוארך בארבעה ימים מעצרו של חשוד נוסף בפרשה- מנכ"ל מע"צ לשעבר, שי ברס. ברס חשוד במתן שוחד ובשיבוש הליכי משפט, כאשר על פי החשד הוא היה בין האנשים ששילמו לפישר שוחד, על מנת שהכסף יועבר לרפ"ק ערן מלכה בעת שזה כיהן בתפקיד בכיר ביחידת להב 433 - וזה, בתמורה, ידליף לפישר מידע מחקירות רגישות המתנהלות נגד ברס.

  • תגיות: