נפאל: עשרות ישראלים ממתינים לחילוץ, אלימות מצד המקומיים

כוחות החילוץ ממשיכים במאמץ לאתר את עשרות הישראלים שעדיין ממתינים לעזרה באזורים השונים בהם הכה האסון בנפאל. חלק מהמטיילים דיווחו כי נקלעו לקטטות עם התושבים המקומיים בשל המחסור במזון. הערב צפויים להמריא לארץ יותר מעשרה תינוקות ומשפחותיהם. שליח חדשות 10 לקטמנדו מדווח

יומיים עברו מאז רעש האדמה האדיר שפקד את נפאל, ועשרות ישראלים עדיין ממתינים לחילוץ. משרד החוץ עדכן הערב (שני) כי 490 ישראלים אותרו באזורים השונים במדינה, בעוד כ-50 עדיין מוגדרים כ"מנותקי קשר".

 

ההמתנה לחילוץ עבור חלק מהישראלים הפכה היום לקשה במיוחד, כאשר כמה מהם השוהים כעת באזור האגמים הקפואים דיווחו כי מצוקת הרעב הובילה לאלימות מצד התושבים המקומיים. "אנחנו חייבים חילוץ דחוף", כתב אחד הישראלים למשפחתו, "הנפאלים נהיו אלימים כי לקחנו אוכל מהכפר שקרס. אנחנו חייבים לצאת מפה היום".

 

>>> רעידת האדמה בנפאל - כל הכתבות

 

עשרות ישראלים עדיין ממתינים לחילוץ. ההריסות בקטמנדו
 

עשרות ישראלים עדיין ממתינים לחילוץ. ההריסות בקטמנדו(רויטרס)

בתוך כך, לאחר שבמהלך היום נחתו בישראל שמונה תינוקות ופגים ומשפחותיהם, צפויים הערב להמריא לישראל יותר מעשרה תינוקות נוספים יחד עם ישראלים נוספים. למשפחות שעדיין תקועות בקטמנדו יש קושי גדול לטפל בתינוקות בשל התנאים הקשים באזור.

 

שתיים מהם הן כרמי ויערי בנות השבעה חודשים, שנמצאות כעת בפגייה מאולתרת בתוך רכב פרטי בשל סגירת בתי החולים בבירת נפאל. רן, אחד המטיילים הישראלים בנפאל, סיפר לחדשות 10 על רגע הרעידה.

 

"נסענו לטרק בשמורת אנטאנג. בדרך התחיל טיפה לרעוד ופתאום החבר'ה המקומיים והנהג יצאו מהאוטובוס ולא סיפרו לנו מה קרה. כל מי שיש לו בית מאבנים ולא בטון נשאר חסר בית. חלק מהמקומיים ישנים על הרצפה באוהלים קהילתיים עם הילדים שלהם", תיאר המטייל.

 

על פי דיווחים של סוכנויות הידיעות, מניין ההרוגים באסון כבר עומד על יותר מ-4,100 ויותר מ-7,000 בני אדם נפצעו.

 

כרמי וערי בנות השבעה החודשים בפגייה מאולתרת שהוקמה בתוך רכב
 

כרמי וערי בנות השבעה החודשים בפגייה מאולתרת שהוקמה בתוך רכב(חדשות 10)

  • תגיות: