"כמו גדולים": כיצד מתמודדת אחות המטפלת לבדה בחמישה פגים?

לא פחות מ-800 אחיות חסרות במחלקה העמוסה והמתישה מבחינה פיזית ונפשית, המאלצת את עובדיה להתמודד שוב ושוב עם הדרישה להיות מסורים לטיפול בפגים, גם כאשר אף אחד אחר אינו נמצא או מעוניין לטפל בהם. הכתבה הרביעית בסדרת "כמו גדולים" מביאה את החוויה של חברת צוות רפואי בעת שמספר מקרי חירום מתרחשים אצל התינוקות הפגיעים בו זמנית, ועליה לבחור מבניהם את הדחוף יותר

ביקוש עצום, היענות דלה: לא פחות מ-120 רופאים מומחים חסרים לישראל על מנת לעמוד בסטנדרטים של מדינות מערביות. גם האחיות לא ממהרות להגיע, ו-800 מהתקנים הקיימים עבורן בפגיות אינם מאוישים.


מצוקת כוח האדם מותירה את הצוות המטפל במצב בלתי אפשרי. עליו להעניק טיפול מסור ובלתי פוסק לעשרות תינוקות פגיעים ובמקרה של אירוע חירום מקביל - להעדיף בלית ברירה את זה הדחוף יותר.


בשיחה עם צוות הפגיה בבית החולים שניידר מסבירים שמדובר במקצוע סיזיפי ואינטנסיבי מבחינה רגשית, שמחייב את העוסק בו לכל החיים. רב הפגים נולדים עם בעיות ואף מומים שדורשים מעקב לאורך שנים מחייהם. עד לתום ינקותם לא ניתן לצפות מהם לחייך ולאכול כמו שצריך, וגם בטיפת חלב נדרשים מספר חודשים כדי לקבלם לטיפול. אם לא די בכך, להתמחות בטיפול בפגים אין מקבילה רווחית יותר בשוק הפרטי.

 

>> פרק 1: רגעיהן הקשים של האמהות

>> פרק 2: המסע לחיים של התאומות


הפגים הם תינוקות קטנים וחסרי ישע, ולעתים אלו הם הרופאים שנאלצים לקבל עבורם את ההחלטות הקשות. פעמים רבות הם נתקלים בהורים שאינם רוצים או יכולים לטפל בצאצאים עם בעיות התפתחותיות כה רבות, ויש שהם נדרשים פשוט לאמץ את התינוקות הנטושים. בפעמים אחרות עליהם לכפות את הטיפול הרפואי על ההורים, כאשר עד השבוע ה-24 להיריון שמורה להם הזכות לסרב לכך.

  • תגיות: