"ללא מוצא": שוק הבשר הווירטואלי של הזנות בישראל

במשך שנים נלחמה המשטרה בסחר בנשים למטרות מין בישראל והצליחה אבל עכשיו היא נאלצת להתמודד עם תופעה חדשה, הזנות באינטרנט. כתבה שניה בסדרת הכתבות "ללא מוצא", על הזנות בישראל, מציגה תמונת מציאות בה הפורומים באינטרנט משגשגים, הלקוחות מדרגים ולוחות דרושים מופעלים לגיוס עובדות חדשות

(11:22 דקות)

במשך כמעט עשור המשטרה והרשויות ניהלו משטרת חורמה נגד סוחרי הנשים והצליחו להגיע אליהם, גם לאלה שברחו מישראל. מאז הזנות לא נעלמה היא רק שינתה את פניה ועברה לאינטרנט.

 

"אנחנו לא המצאנו את העולם הזה, הוא היה קיים לפנינו והוא יהיה קיים הרבה אחרי שלא נהיה פה", מספר י', בעלי העיתון ואתר האינטרנט "בננה". "אני לא נתקלתי וכבר כמה שנים טובות אחורה, בבחורה אחת שבאיזושהי קונוטציה יכולתי להבין שהיא עושה את זה בכוח או לא מרצונה", הוא מוסיף.

 

פרק 1: מי הנשים העומדות מאחורי התעשייה?

 

הרשת הפכה בשנים האחרונות לזירת סחר עם כללים משלה. יש בזירה הזו הכול. יש בה בתי בושת, מפרסמים, לקוחות וגם פורומים עם המלצות לקוחות ודירוג הבנות נותנות השירותים.

 

בית בושת בתל אביב. שיטה חדשה של גיוס בנות דרך האינטרנט
 

בית בושת בתל אביב. שיטה חדשה של גיוס בנות דרך האינטרנט(חדשות 10)

"בפורומים שמתבצעים על ידי לקוחות יש תיאור רחב על מה שהיה באקט, כמה כסף היא לקחה, דירוגים, ביצועים, אברי הגוף כולל תמונה מטושטשת ואיך אפשר להגיע אליה", מספרת שני נרדימון, מעמותת "עלם". "אפשר לקבל פה טיפים לתקשר עם בנות וגם הבנות נכנסות כי הן יודעות שמדרגים אותן", ציינה.

 

המדינה מנסה להתמודד עם הפרסום באינטרנט והסחר בזירה הדיגיטלית. לאחרונה קבע המחוקק כי פרסום זנות הוא עבירה על החוק, לא משהו שבתיקון קוסמטי של מלל אי אפשר להתמודד איתו.

 

מאות אתרי האינטרנט הפכו לזמינים בלחיצת כפתור וגם הגיוס של העובדות מגיע גם הוא מהאינטרנט. אתרים כמו "בננה" לדוגמא מפעיל לוח דרושות, לגיוס עובדות חדשות. אז אולי הסחר בנשים הופסק ונגמר אבל כמעט כולם מסכימים כי הזנות עצמה היא סחר בבני אדם, בנשים בפרט.

  • תגיות: