"ללא מוצא": מאחורי הקלעים של תעשיית הזנות בישראל

מאחורי דלתות נסתרות וחדרים אטומים, מתקיימת מתחת לאף של כולנו תעשייה שלמה של מין תמורת כסף. בניגוד למה שנהוג לחשוב, דווקא לא כל הנשים פנו לשם בגלל אלימות מינית שחוו בעצמן. "אלה חיים כפולים. בערב אני הופכת לאדם אחר", מספרת אחת מהן • הפרק הראשון בסדרות הכתבות "אין מוצא"

תעשיית הזנות בישראל היא אחת התופעות החברתיות המושתקות ביותר במדינה. ברוב רובם של המקרים, מדובר בתופעה שהיא תוצאה ישירה של הזנחה מצד שירותי הרווחה, בתוספת מצב כלכלי קשה אליו נקלעו מאות ואלפי נשים.


סדרת הכתבות החדשה שתשודר השבוע בחדשות10, "ללא מוצא", עוקבת אחר היקף התופעה הזו. למרות שהמחקרים הקלאסיים שבוצעו בנושא קובעים כי 90% מהנשים שנכנסו לעולם הזנות אחרי שהיו בעצמן קורבנות לאלימות מינית, מתברר כי לא תמיד זהו המקרה.

 

>> לכתבות נוספות בסדרה "ללא מוצא"

פרק 2: XXX.קומו ותעשו משהו

פרק 3: הפללת הלקוח או מיסוד הזנות?

פרק 4: כך יצאנו ממעגל הזנות

טור: העוסקות הן נשים נורמטיביות לחלוטין, ועושות זאת מבחירה


את התופעה הזו קשה מאוד לתעד. האנונימיות היא כלל ברזל, אך שבועות ארוכים צלל צוות חדשות10 לתוך העולם הזה בניסיון להבין את המורכבות הרבה שבו. במדינה שבה העיסוק בזנות איננו אסור בחוק, אך כל מה שמסביבו דווקא כן, יש הרבה מאוד תחום אפור.


באופן מפתיע, הנשים המרואיינות כלל אינן עונות לסטריאוטיפים. הן יכולות להיות השכנות שלנו, אלה שעומדות לפנינו בתור בסופרמרקט. לרובן יש ילדים וחלומות, ושעות שבהן הן מפשילות הכל ועובדת למען הכסף.


שירלי (שם בדוי), אם לשלושה העוסקת בזנות, מספרת: "אני מסתכלת על המצב בבית. אני רואה שלא מצליחים לגמור את החודש. את רוצה לתת לילדים שלך את הבסיס: אוכל, ביגוד, שיעורים פרטיים אם צריך. גם אני וגם בעלי עובדים קשה ואנחנו פשוט לא מצליחים לעשות את זה. ראיתי את כל מה שבניתי מתמוסס".

  • תגיות: